2024 05 10

 NAUJAI APIE RELAKSACIJĄ

Gegužės 2 dieną Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės dalyvavo mokymuose "Relaksacijos mokymai - naujas standartas".
Mokymus vedė gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas.
Relaksacijos metodai, remiantis moksliniais tyrimais, yra itin naudingi valdant stresą ir atsipalaiduojant.
Specialistai gilino praktinius įgūdžius taikant relaksacines metodikas. Mokėsi:
• Progresyvinės raumenų relaksacijos
• Autogeninės treniruotės
• Saugios vietos vizualizacinės praktikos
• Dėmesingo įsisamonimo meditacijos
• Kontroliuojamojo kvėpavimo praktikos
• Kūno ,,skenavimo“ su atjauta praktikos
Taip pat praktikavo dėmesingus judesius ir taikomąją relaksaciją.
Norintys susipažinti su relaksacijos standartais, galite tai padaryti paspaudę nuorodą: https://www.google.com/url?q=https://www.hi.lt/psichosocialiniu-intervenciju-teikimo-standartu-parengimas-sveikatos-prieziuros-paslaugu-kokybes-tobulinimui/&source=gmail&ust=1715414102810000&usg=AOvVaw1JrU45O04td3DCDi51m_Tp">https://www.hi.lt/psichosocialiniu-intervenciju-teikimo-standartu-parengimas-sveikatos-prieziuros-paslaugu-kokybes-tobulinimui/
Čia rasite ne tik profesionaliai paruoštą teorinę ir praktinę informaciją, bet ir mokomuosius vaizdo ir garso įrašus.

 2024 05 02 relaxx

2024 03 20

Kviečiame ugdytojus (mokytojus, švietimo pagalbos specialistus) į
dėmesingu įsisąmoninimu grįsto streso valdymo 
 
8 savaičių programą

 

Programos efektyvumas grįstas eile mokslinių tyrimų atliktų įvairiose šalyse. Tai šiuolaikiškiausia Streso valdymo programa, teikianti didesnį adaptyvumą ir funkcionalumą lavinančius įgūdžius, asmeniniame, profesiniame bei socialiniame gyvenime.

Įsisąmoninimu grįstos pratybos leidžia ugdyti labai svarbius asmens psichologiniam atsparumui ir išminčiai bruožus, tokius kaip dėmesio koncentravimas ir valdymas, minčių, emocijų ir elgesio impulsų įsisąmoninimas, kantrybė, pastabumas, gebėjimas matyti neiškraipytą realybę ir kt. 

 Programa gali būti naudinga kiekvienam norinčiam: 

 • Stiprinti gebėjimą įveikti stresą ir diskomfortą;
 • Lavinti kūrybiškumą;
 • Gerinti darbo kokybę;
 • Didinti bendravimo efektyvumą;
 • Geriau suvokti save ir savo jausmus;
 • Kuo dažniau jausti pasitenkinimą.

 Užsiėmimai vyks:  antradieniais nuo 13.00 val. iki 15.00 val. (trukmė 2 val.)

Registracija iki balandžio 12 dienos mob. tel. (8-699) 10201

Bus suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Dalyvių skaičius ribotas (iki 8 dalyvių).

Užsiėmimai nemokami. Vyks gyvai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Debreceno g. 41)

Programą veda psichologė - psichoterapeutė,  LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos specialistė, asociacijos narė Vilma Šamonskienė

 VŠ skelbms

 

2024 02 22

2024 RZ

Mamos ir tėčiai,

aš, Klaipėdos  PPT psichologė Rasa Zinkevičienė, kviečiu Jus  į 2024 metų pavasario  tėvų grupę, kurią pavadinau

 Tėvystės Studija.

Trukmė: susitikimai vyks nuo 2024 m. kovo 20 d. iki gegužės 29 d. (10 susitikimų).

Dažnumas: vieną kartą per savaitę, trečiadieniais (10:00–12:00 val.).

Vieta: Debreceno g. 41, 227 kabinetas.

Registracija telefonu +370 699 10201.

Užsiėmimai nemokami.

Ko galite tikėtis grupėje?

 

Tėvystės Studija – tai puiki vieta ir laikas kasdieninių auklėjimo iššūkių tyrinėjimui.

       Tėvų grupės būna įvairaus pobūdžio. Per 30 metų psichologinės praktikos pravedžiau apie 40 įvairių grupių, skirtų tėvams.

       Vedu tėvų tarpusavio paramos grupes, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas grupės narių emociniam vienas kito palaikymui. Tėvų edukacinėse grupėse vadovaujamasi tam tikslui skirtomis programomis, sudarytomis pagal vaiko psichinės raidos ir auklėjimo aprašytus psichologijos dėsningumus. Vedžiau asmeninio patyrimo grupes tėvams su terapiniais elementais. Šiose grupėse dalyviai, „perdirbdami“ savo vaikystės patirtis, tarsi „praregi“ ir ima geriau suprasti savo vaikų jausmus ir elgesio motyvus.

Tėvystės Studijoje siūlau patirti ir savitarpio paramą, ir edukaciją, ir terapinius momentusJ

       Visų pirma, kursime grupės narių savitarpio palaikymo atmosferą: susipažinsime, priimsime taisykles (viena iš jų – įsipareigojimas nepraleisti daugiau kaip dviejų susitikimų), dalinsimės tėvystės džiaugsmais ir rūpesčiais, juoksimės, diskutuosime, žaisime.

       Edukacinis aspektas apims darbą su Jūsų papasakotomis sudėtingomis auklėjimo situacijomis. Aš padėsiu buitines situacijas palyginti su psichologijos dėsniais, jūsų svarstymui pateiksiu efektyviausias rekomendacijas, skirtas konkrečios auklėjimo problemos sprendimui. Grupėje visada atsiranda realių pavyzdžių, kaip ta sudėtinga situacija jau buvo sprendžiama konkrečioje šeimoje. Paprastai randame realistiškas išeitis arba įsivardijame būtinybę prisitaikyti prie tokios situacijos, kokia yra.

      Tėvystės Studijoje gali įvykti ir terapiniai momentai. Tai asmeniniai  transformacijos momentai, kai išsilaisvinama iš ilgus metus slėgusio emocinio bloko, iš klaidingo įsitikinimo, „praregima“ ir suvokiama seno elgesio modelio žala. Šie asmeniniai pokyčiai leidžia mums tapti efektyvesniais tėvais.

Taigi, Tėvystės Studija yra naudingas ir malonus laiko praleidimas. Nuoširdžiai kviečiu  registruotis  ir patirti mano  pažadėtus dalykus ir dar daugiau :)

 Likus savaitei iki grupės pradžios aš paskambinsiu Jums asmeniškai. Aptarsime jūsų lūkesčius ir grupės metodo galimybes.

Iki greito!

Klaipėdos PPT psichologė Rasa Zinkevičienė

 

 Logo TS rz

 

2024 02 20

Kviečiame tėvelius (globėjus), auginančius 3-11 m. vaikus,                   
dalyvauti edukacinėje programoje „Laiptai. Kartu gali būti lengva“Logo LAIPTAI

        Ši programa skirta tėvystės įgūdžių lavinimui. Dalyvaudami šioje programoje tėvai (globėjai) turės galimybę įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių efektyvaus bendravimo su vaiku įgūdžių. Susitikimų metu aptarsime šias temas: vaiko poreikiai, jausmai, savivertė, savarankiškumas, ribų nustatymas, netinkamo vaikų elgesio tikslai, alternatyvos bausmėms, aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.

 • Programą sudaro 11 susitikimų po 2 valandas.
 • Susitikimai vyks gyvai kartą per savaitę, ketvirtadieniais 14.30-16.30.
 • Pradžia – kovo 7 d.
 • Susitikimai vyks Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje Debreceno g. 41.
 • Dalyvių skaičius ribotas.
 • Registruotis tel.: 8 699 10201.
 • Grupės susitikimus ves psichologės Vaiva Juknevičienė ir Vilma Šamonskienė.

 

2024 01 23

Kviečiame mokytojus į dėmesingu įsisąmoninimu grįsto streso valdymo 8 savaičių programą

Programos efektyvumas grįstas eile mokslinių tyrimų atliktų įvairiuose šalyse. Tai šiuolaikiškiausia Streso valdymo programa, teikianti didesnį adaptyvumą ir funkcionalumą lavinančius įgūdžius, asmeniniame, profesiniame bei socialiniame gyvenime.

Įsisąmoninimu grįstos pratybos leidžia ugdyti labai svarbius asmens psichologiniam atsparumui ir išminčiai bruožus, tokius kaip dėmesio koncentravimas ir valdymas, minčių, emocijų ir elgesio impulsų įsisąmoninimas, kantrybė, pastabumas, gebėjimas matyti neiškraipytą realybę ir kt. 

Programa gali būti naudinga kiekvienam norinčiam:  2024 VS

 • Stiprinti gebėjimą įveikti stresą ir diskomfortą;
 • Lavinti kūrybiškumą;
 • Gerinti darbo kokybę;
 • Didinti bendravimo efektyvumą;
 • Geriau suvokti save ir savo jausmus;
 • Kuo dažniau jausti pasitenkinimą.

Užsiėmimai vyks:  antradieniais nuo 13.00 val. iki 15.00 val. (trukmė 2 val.)

Registracija iki vasario 5 dienos mob. tel. (8-699) 10201

Dalyvių skaičius ribotas (iki 8 dalyvių).

Programą veda psichologė - psichoterapeutė,  LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos specialistė, asociacijos narė Vilma Šamonskienė

Užsiėmimai nemokami. Vyks gyvai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Debreceno g. 41)

 

 

2023 12 12

Kviečiame dalyvauti tėvystės programoje “Švyturys” 

2022 09 Svyturys pav  

 Tėvystės programa „Švyturys“ yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save, kaip tėvus. Programoje remiamasi požiūriu, kad tėvų-vaikų santykiuose svarbu suprasti ką vaikas jaučia, galvoja, kokie yra jo poreikiai, o taip pat svarbus ir pačių tėvų savo vidinių išgyvenimų, patirties, emocijų ir minčių supratimas. Tai padeda kurti ir palaikyti artimą tarpusavio ryšį ir įveikti kylančius sunkumus.

Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie augina vaikus nuo 3 metų iki 12 metų amžiaus, patys patiria psichologinių sunkumų auklėjant vaikus arba jų vaikai susiduria su elgesio ir emocijų sunkumais

„Švyturio“ programą sudaro 12 grupinių susitikimų (10 tėvų grupėje). Vieno užsiėmimo trukmė—2 valandos. Susitikimai vyks kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupei Jūs būsite pakviesti į įvadinį pokalbį su viena iš grupės vedančiųjų. Dalyvavimas programoje NEMOKAMAS.

 

 Užsiėmimai vyks Klaipėdos PPT, adresu Debreceno g. 41, Klaipėda 

 Nuo 2024m. sausio mėn. 8 d., 11.00 val. 

 

Užsiėmimus veda psichologės Vaiva Juknevičienė ir Eglė Miežienė

 REGISTRACIJA ir detalesnė informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Registruojantis nurodykite savo vardą ir pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

 

2023 10 17

Susitikimas su Japonijos ambasadoriumi

    Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (toliau–Tarnyba) spalio 16 dieną įvyko jaukus ir prasmingas susitikimas su Japonijos ambasados Ambasadoriumi Tetsu Ozaki, Kultūros skyriaus sekretore Yurika Kakami ir Administracijos darbuotoja Haruka Seto.

2023 10 16 Japon amb

    Ambasadorius Tetsu Ozaki ir kiti svečiai apsilankė Japoniško stiliaus sode, susipažino su jame vykdomomis terapinėmis - edukacinėmis veiklomis, prisiminė pirmąjį apsilankymą žiemą ir pasiklausė muzikinio instrumento “Do“, kurį sukūrė Linas Švirinas ir Rytis Zinkevičius, meditacinių garsų.
Žodžiu „Nuostabu“ palydėjo projekto „Integruota interaktyvių viešųjų sodų sistema Baltijos jūros regione „INTERACTIVE GARDENS“ pristatymą. Šio projekto iniciatorius yra Žiemgalos regiono planavimo grupė. Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba yra šio projekto partnerė. Tarnybai tenkanti projekto vertė yra 249 100 Eurų. Projekte dalyvauja 13 partnerių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Danijos. Šio projekto vykdymo metais bus įgyvendinti du svarbūs uždaviniai: atnaujinta terapinė - edukacinė erdvė, pritaikyta mūsų krašto oro sąlygoms su stoginėmis virš esamų terasų ir mediniu nameliu terapinėms - edukacinėms veikloms ir sukurta bei įdiegta interaktyvi mūsų sodo sistema, kuri įsijungs į tarptautinę viešąją Baltijos jūros regiono sodų sistemą.
    Svečiams buvo pristatyta tarnybos veikla ir atskirai „Vaikų linija“ bei jos misija: internetu ir telefonu teikti emocinę pagalbą vaikams ir paaugliams, priimant juos tokius, kokie jie yra. Vaikų linija yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Klaipėdoje Vaikų linijos veiklą organizuoja Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba. Šios nevyriausybinės organizacijos veikla paremta savanorišku darbu. Klaipėdoje aktyviai budi 30 savanorių. Šiais metais Klaipėdoje jau atsiliepta į 10605 skambučius ir 198 internetinius pokalbius.
    Ypatinga susitikimo dalimi tapo bendradarbiavimo projektų aptarimas tarp ambasados kultūros skyriaus ir Tarnybos. Ateityje planuojami terapiniai - edukaciniai renginiai sode ir Tarnybos erdvėse: tai arbatos ir kimono ceremonija pražydus sakurai, kaligrafijos ir origami užsiėmimai vaikams, specialistams ir mokytojams, ikebamos puokščių gamyba prieškalėdiniu laikotarpiu.
Tarnybos biblioteka pasipildė dar viena Ambasadoriaus Tetsu Ozaki dovanota knyga, o į Japonijos ambasadą iškeliavo mūsų dovanotas terariumas, priminsiantis mūsų sodą ir tarnybą.
Kultūriniai mainai ir draugystė tęsiasi.

2023 10 13 
 

Psichikos sveikatos stiprinimo metodinės priemonės pristatymas

Spalio 13 d. vyko VŠĮ ,,Emocijų kodo" autorinės psichikos sveikatos stiprinimo metodinės priemonės „Kartą gyveno... Herojus“ pristatymas. Priemonė rekomenduojama vaikų ir paauglių (7-17 m.) psichologinio atsparumo įgūdžių lavinimo ir socialinių – emocinių kompetencijų stiprinimo veikloms. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos miesto bei rajono švietimo pagalbos specialistai, dirbantys su vaikais/paaugliais.

Metodinės priemonės bendraautorės pristatė priemonės struktūrą, rekomenduojamą veiklų planą, pasidalino savo patirtimi išbandant pilotinę priemonę darbe su vaikų/paauglių grupėmis. Dalyviai dalinosi savo įžvalgomis kaip pasitelkiant lietuviškas pasakas galima pakviesti vaikus ir paauglius atviram pokalbiui, diskusijai. Praktiškai išbandė priemonės taikymo galimybes, kūrė ir pristatė savo pasakas, analizavo savo herojų keliones. Metodinėje priemonėje pateikti psichologų klausimai ir temos skatina vaikus analizuoti aktualias šiandienos realijas atspindinčias temas (pvz. emocinį intelektą ir empatiją, tapatumo jausmą, prekybą žmonėmis, santykį su gyvūnais). Visi dalyviai gavo metodinės priemonės rinkinius.

2023.10.20 Emo Mokykl
 
2023 10 04
Patyriminė grupė tėvams
 
"Egzistenciniai iššūkiai... asmeninių resursų, atramų ir prasmių paieška".

 

       Tęsiama patyriminė grupė skirta tėvams. 

       Pradžia: spalio 3 d. 17:30 val; kab. 227

       Susitikimai numatomi antradieniais kab. 227; 17:30-19:30

       Grupę veda psichologė Nadežda Šašilkina

 

 

paskelbta 2023 09 27

TĖVYSTĖS STUDIJA

RZ logo

Visi tėvai patiria vienokių ar kitokių vaikų auklėjimo sunkumų. Jų tyrinėjimui skirta ši studija- tėvų grupė. Kviečiame dalyvauti pradinukų- ankstyvųjų paauglių tėvus.
Dalinsimės gerąja tėvystės patirtimi, sužinosime naujų dalykų apie auklėjimo paslaptis,  diskutuosime, emociškai vieni kitus palaikysime, juokausime, atliksime įdomias užduotis.

RZ sklb

TREČIADIENIAIS 10.00- 12.00
Pirmas susitikimas- 2023 metų spalio 18 dieną

Iš viso  10 užsiėmimų

Vieta: Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, Debreceno 41
227 kabinetas

Vedėja- psichologė ekspertė Rasa Zinkevičienė

REGISTRACIJA
telefonu: 869910201

 

paskelbta 2023 09 12

KVIEČIAME TĖVELIUS (GLOBĖJUS), AUGINANČIUS 3-11 M. VAIKUS, DALYVAUTI
EDUKACINĖJE PROGRAMOJE „LAIPTAI. KARTU GALI BŪTI LENGVA“.

 •  Programa skirta tėvystės įgūdžių lavinimui, kurios metu dalyviai gaus ne tik teorinių, bet ir praktinių bendravimo su vaiku įgūdžių.
 •  Susitikimų metu aptarsime šias temas: vaiko poreikiai, jausmai, savivertė, savarankiškumas, ribų nustatymas, netinkamo vaikų elgesio tikslai, alternatyvos bausmėms, aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.

• Programą sudaro 11 susitikimų po 2 valandas.
• Susitikimai vyks kartą per savaitę, antradieniais 15.00-17.00 val.

• Pradžia – spalio 3 d. 15 val.

Susitikimai vyks Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje Debreceno g. 41.

• Dalyvių skaičius ribotas.
Registruotis tel.: 8 699 10201.

Grupės susitikimus ves psichologės Vaiva Juknevičienė ir Vilma Šamonskienė.

 

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2023.08.11

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: ikimokyklinių įstaigų psichologas.

Darbo krūvis: 2 etatai (priimami 2 asmenys).

Darbo sutarties rūšis: 2 etatai, terminuota darbo sutartis (kol grįš iš vaiko auginimo atostogų), darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.). Darbo užmokestis bruto nuo 2 338,02 € (nurodytas minimalus žemiausios kategorijos ir trumpiausio stažo užmokestis). Pradėti dirbti iš karto (arba pagal susitarimą).

Reikalavimai pretendentams:

 • vientisos psichologinės magistro studijos;
 • darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;
 • gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;
 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

 • patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;
 • podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);
 • rusų kalbos mokėjimas;
 • reikiamų teisės aktų išmanymas;
 • gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.
2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.
4.  Gyvenimo aprašymą (CV).
5.  Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2023 m. rugpjūčio 11 d. 8.00 val. iki 2023 m. rugpjūčio 29 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.
 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1.  Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2023 m. rugpjūčio 30 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.
2.  Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

 

 

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2023.06.02

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.
Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: ikimokyklinių įstaigų psichologas.

Darbo krūvis: 2 etatai (priimami 2 asmenys).
Darbo sutarties rūšis: 2 etatai, terminuota darbo sutartis (kol grįš iš vaiko auginimo atostogų), darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.). Pradėti dirbti iš karto (arba pagal susitarimą).

Reikalavimai pretendentams:

• vientisos psichologinės magistro studijos;
• darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;
• gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;
• informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

• patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;
• podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);
• rusų kalbos mokėjimas;
• reikiamų teisės aktų išmanymas;
• gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1. Prašymą leisti dalyvauti atrankoje. 
2. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
3. Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.
4. Gyvenimo aprašymą (CV).
5. Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2023 m. birželio 2 d. 8.00 val. iki 2023 m. birželio 16 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

• Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.
• Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1. Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2023 m. birželio 19 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.
2. Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

 

 

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2023.04.25

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: ikimokyklinių įstaigų psichologas.

Darbo krūvis: 2 etatai (priimami 2 asmenys).

Darbo sutarties rūšis: 2 etatai, terminuota darbo sutartis (kol grįš iš vaiko auginimo atostogų), darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.). Pradėti dirbti iš karto (arba pagal susitarimą).

Reikalavimai pretendentams:

 • vientisos psichologinės magistro studijos;

 • darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;

 • gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;

 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

 • patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;

 • podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);

 • rusų kalbos mokėjimas;

 • reikiamų teisės aktų išmanymas;

 • gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1. Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.

2. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

3. Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.

4. Gyvenimo aprašymą (CV).

5. Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2023 m. balandžio 25 d. 8.00 val. iki 2023 m. gegužės 8 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.

 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1. Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2023 m. gegužės 10 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.

2. Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

__________________

 

2023-03-13

Kviečiame teikti pasiūlymus dėl psichologinės, socialinės pedagoginės ir specialiosios pedagoginės pagalbos teikimą reglamentuojančių aprašų projektų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pristato atnaujintus psichologinės, pedagoginės pagalbos teikimo tvarkų  aprašų projektus ir reikalavimų specialiojo pedagogo, logopedo, tiflopedagogo, surdopedagogo ir socialinio pedagogo kvalifikacijai aprašo projektą ir suinteresuotas visuomenės grupes kviečia teikti pastabas bei pasiūlymus jiems tobulinti.

Parengti 4 aprašai: Socialinės pedagoginės pagalbos teikimo vaikams ir mokiniams tvarkos aprašas, Specialiosios pedagoginės pagalbos asmeniui iki 21 metų teikimo tvarkos aprašas, Psichologinės pagalbos teikimo tvarkos aprašas bei Reikalavimų specialiojo pedagogo, logopedo, tiflopedagogo, surdopedagogo ir socialinio pedagogo kvalifikacijai aprašas.

Visuomenei pristatomuose aprašų projektuose nustatoma psichologinės, socialinės pedagoginės ir specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo mokyklose tvarka ir koordinavimas bei šią pagalbą teikiančių specialistų funkcijos, detalizuojamas tiesioginis ir netiesioginis jų darbas bei reikalavimai šią pagalbą teikiančių specialistų kvalifikacijai. Atsižvelgiant į vykstančius pokyčius siekiama sudaryti tinkamas sąlygas  mokinių įvairovei mokyklose ir reikalingai švietimo pagalbai teikti.

Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki balandžio 7 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2023.03.13

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: psichologas.

Darbo krūvis: 2 etatai (priimami 2 asmenys).

Darbo sutarties rūšis: 2 etatai, terminuota darbo sutartis (kol grįš iš vaiko auginimo atostogų), darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.).

Reikalavimai pretendentams:

 • vientisos psichologinės magistro studijos;

 • darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;

 • gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;

 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

 • patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;

 • podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);

 • rusų kalbos mokėjimas;

 • reikiamų teisės aktų išmanymas;

 • gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1. Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.

2. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

3. Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.

4. Gyvenimo aprašymą (CV).

5. Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2023 m. kovo 13 d. 8.00 val. iki 2023 m. kovo 24 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.

 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1. Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2023 m. kovo 27 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.

2. Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

__________________

2023 02 07

 

8 savaičių dėmesingos (įsisąmonintos) tėvystės programa

Dėmesingo įsisąmoninimo praktikos taikomos plačiai: nuo fizinės ir emocinės žmogaus sveikatos gerinimo iki psichologinio atsparumo didinimo. Dėmesingas įsisąmoninimas (mindfulness) gali pagerinti kitų mūsų gyvenimuose dalyvaujančių žmonių gerovę, ypač mūsų vaikų.

Dėmesingos tėvystės kursų metu gausite moksliniais tyrimais pagrįstus metodus, kurie leis tapti tėvais, atidesniems savo vaikams, mažiau teisiantiems, labiau mokantiems išreikšti besąlygišką meilę ir nustatyti ribas, geriau spręsti sunkias situacijas, auginant ir auklėjant vaikus. Tyrimai rodo, kad tėvų pozityvus elgesys, taikant dėmesingos tėvystės praktikas, teigiamai veikia jų vaikų elgesį bei savijautą.

Programos dalyviai įgyvendins programos uždavinius:

 • lengvesnis reagavimas į tėvystės stresą,

 • geresnis pasirūpinimas savimi,

 • priėmimo, empatijos sau ir vaikams išsiugdymas,

 • sunkių emocijų savyje ir vaikuose toleravimas,

 • glaudesnio ryšio su vaikais užmezgimas ir gebėjimas spręsti konfliktus,

 • tėvystės rolės, patirties, džiaugsmų ir sunkumų įsisąmoninimas ir kt.

Dėmesinga tėvystė mokslinių tyrimų duomenimis padeda šiais būdais:

Sumažina tėvų ir vaikų elgesio ir emocijų problemų;

Sumažina tėvų streso reakcijas ir vengimą patirtims;

Gerina tėvystės įgūdžiai;

Gerina bendrą dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) naudojimą kasdienybėje;

Gerina dėmesingą įsisąmoninimą santykyje su vaikais.

Dėmesingos (įsisąmonintos) tėvystės programa susideda iš 8 užsiėmimų.

Užsiėmimai vyks pirmadieniais nuo 14.30 val. iki 16.30 val. (trukmė 2 val.)

Registracija iki kovo 3 dienos mob. tel. (8-699) 10201 arba el. paštu: vilma.psichologe@gmail.com

Dalyvių skaičius ribotas (iki 10 dalyvių).

Programą veda psichologė, psichoterapeutė, LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos specialistė Vilma Šamonskienė

Užsiėmimai nemokami. Vyks gyvai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Debreceno g. 41)

20230207 VS DemesingTevGr

2023 02 06

GRUPINIAI UŽSIĖMIMAI „PAŽINK SAVE, KAD GERIAU PAŽINTUM SAVO PAAUGLĮ“

 

        Paauglystė – tai vienas sudėtingiausių, prieštaringiausių žmogaus amžiaus tarpsnių. Dažniausiai, tai sunkiausias vaikų ir tėvų bendravimo periodas.

Aktualumas

        Užsiėmimai aktualūs tėvams, auginantiems paauglius nuo 12–16 metų ir norintiems geriau suprasti SAVE bei sustiprinti tarpusavio santykius.

Nagrinėjami klausimai

        Gyvenimo etapai. Šeimos scenarijai. Jausmų pažinimas. Konfliktų sprendimas. Ribų nustatymo klausimas. Šeimos vertybės.

Organizaciniai klausimai

        Užsiėmimai – nemokami. Programos trukmė – 10 užsiėmimų po 1,5 val. (1 kartą per savaitę,ketvirtadieniais).

        Dalyvių skaičius ribotas – 12–14 žmonių.

        Užsiėmimus ves Klaipėdos PPT psichologės-psichoterapeutės: Džiuljeta Raščiuvienė ir Vilma Mažeikienė.

        Pirmas susitikimas – 2023 m. kovo 9 d. 17 val. 30 min. (227 kab.).

        Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba, Debreceno g. 41, Klaipėda.

        Norintys dalyvauti užsiėmimuose, prašome registruotis iš anksto mob. telefonu 8 699 10201 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

2023 01 26

 

Kviečiame dalyvauti tėvystės programoje “Švyturys” 

2022 09 Svyturys pav  

 Tėvystės programa „Švyturys“ yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save, kaip tėvus. Programoje remiamasi požiūriu, kad tėvų-vaikų santykiuose svarbu suprasti ką vaikas jaučia, galvoja, kokie yra jo poreikiai, o taip pat svarbus ir pačių tėvų savo vidinių išgyvenimų, patirties, emocijų ir minčių supratimas. Tai padeda kurti ir palaikyti artimą tarpusavio ryšį ir įveikti kylančius sunkumus.

Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie augina vaikus nuo 3 metų iki 12 metų amžiaus, patys patiria psichologinių sunkumų auklėjant vaikus arba jų vaikai susiduria su elgesio ir emocijų sunkumais

„Švyturio“ programą sudaro 12 grupinių susitikimų (10 tėvų grupėje). Vieno užsiėmimo trukmė—2 valandos. Susitikimai vyks kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupei Jūs būsite pakviesti į įvadinį pokalbį su viena iš grupės vedančiųjų. Dalyvavimas programoje NEMOKAMAS.

 Užsiėmimai vyks Klaipėdos PPT, adresu Debreceno g. 41, Klaipėda 

Nuo 2023m. vasario mėn. 20d., 14.00 val. 

 

Užsiėmimus veda psichologės Vaiva Juknevičienė ir Eglė Miežienė

 REGISTRACIJA ir detalesnė informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Registruojantis nurodykite savo vardą ir pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

2022 12 20

METODINĖ DIENA

 

 

Gruodžio 15d. "Saulėtekio" progimnazijoje vyko metodinė diena, kur psichologė Jurgita Vainauskienė skaitė teorinį pranešimą „Pasirūpinimo savimi svarba pedagogo darbe: emocinė savireguliacija taikant atjautos ir kūrybinės raiškos praktikas“ bei vedė praktines kūrybines dirbtuves grupelėje „Kūrybinės raiškos ir dėmesingo įsisąmoninimo praktikų taikymas profesinio perdegimo prevencijai“, o psichologės Rasa Zinkevičienė ir Džiuljeta Raščiuvienė vedė sudėtingo pedagoginio atvejo analizės grupes.
 
2022 12 15 JV 2022 12 15 JV2 2022 12 15 JV3
 

2022 11 16

Klaipėdos universitetas sutvirtino ryšius su Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba

Klaipėdos universitetas (KU) oficialia sutartimi įteisino ne vienerius metus vykstantį bendradarbiavimą su Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba (PPT). Dokumentą savo parašais patvirtino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos PPT direktorė Ulijana Petraitienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, teikianti psichologinę pagalbą ne tik miesto, bet ir regiono vaikams, pedagogams bei šeimoms – viena iš didžiausių Lietuvoje. Joje dirba ne tik psichologai, bet ir logopedai, specialieji pedagogai, ugdymo karjerai metodininkai. Čia veikia „Vaikų linija“, mažamečiams, patiriantiems krizines situacijas, teikianti psichologinę pagalbą telefonu.

Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė sako, jog ryšys su KU Socialinių humanitarinių mokslų bei Sveikatos mokslų fakultetais yra nuolatinis. Tarnyboje dirbantys žmonės dėsto Universitete būsimiesiems ikimokyklinių įstaigų pedagogams, psichologams, studentai čia atlieka praktikas – vien šiemet čia patirtį kaupė net 77 KU studentai.

Tarnybos ir Universiteto bendradarbiavimas kuria naujas galimybes bei projektus. Sutarties pasirašyme dalyvavę KU ir PPT atstovai kaip naujausią bendrystės pavyzdį pateikia psichologinės pagalbos asistuojant gyvūnams iniciatyvą. PPT dirbanti Natalia Zukhbaya yra pirmoji, įgijusi papildomos alternatyvios sveikatos priežiūros kaniterapijos specialisto pažymėjimą. Drauge su ja parengta KU podiplominių kaniterapijos studijų programa, kuri jau pateikta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tarnybų akreditavimui.

KU rektorius dėkojo tarnybos specialistams už pagalbą rengiant studentus.

PPT vadovė svečiams pristatė kolektyvą bei prieš porą metų čia sukurtą unikalią oazę – japoniško stiliaus sodelį, kuriame atsikvepia ir šios įstaigos darbuotojai, ir į terapinius užsiėmimus atvykstantys klaipėdiečiai.

 2022 11 15 S 7  2022 11 15 S 4  

2022 11 15 S 5

 

2022 11 11

Lapkričio 15 diena – Muzikos terapijos diena TARNYBOJE

2022.11.15 LŠ

 

 2022 11 07

RENKAMA GRUPĖ TĖVAMS

2022 11 16 RZ skelbims

2022 09 23

KVIEČIAMI TĖVAI (GLOBĖJAI), AUGINANTYS 3-7 M. VAIKUS,
DALYVAUTI
NUOTOLINĖJE EDUKACINĖJE PROGRAMOJE
„LAIPTAI. KARTU GALI BŪTI LENGVA“

 

Programa skirta tėvystės įgūdžių lavinimui, kurios metu dalyviai gaus ne tik teorinių, bet ir praktinių bendravimo su vaiku įgūdžių.

Programos metu bandoma suprasti ir atpažinti tikrąsias netinkamo elgesio priežastis ir išmokti efektyvesnių netinkamo elgesio korekcijos būdų.

Susitikimų metu aptariamos šios temos: vaiko poreikiai, jausmai, savivertė, savarankiškumas, ribų nustatymas, netinkamo vaikų elgesio tikslai, alternatyvos bausmėms, aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.

Programos nauda:

Įgysite resursų kitaip spręsti problemas,

Tapsite drąsesniu ir pasitikinčiu mamos, tėčio ar globėjo (-os) vaidmenyje,

Patirsite bendrumo su kitais dalyviais jausmą.

 

Programos trukmė - 11 susitikimų po 2 valandas.

Susitikimai vyks kartą per savaitę, pirmadieniais 14.00-16.00 val., naudojant Zoom programą.

Registruotis tel.: 8 699 10201 (dalyvių skaičius ribotas – 10 tėvų (globėjų)).

Registracija vyksta iki spalio 28 d.

Grupės susitikimus ves psichologė - psichoterapeutė Vilma Šamonskienė.

www.klaipedosppt.lt

2022 09 22

2022 09 22 EM skelbimas

 2022 09 13

   NAUDINGA INFORMACIJA SPECIALISTAMS

 Gavome naują Linos Palačionienės (NŠA) parengtą medžiagą.

 Logopedo, specialiojo pedagogo, dirbančio ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, bendrojo ugdymo mokykloje, vykdančioje pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas ar bendrojo ugdymo mokykloje, skirtoje mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių (specialioji mokykla) dokumentai.

  Medžiaga patalpinta Tarnybos tinklapio skyrelyje Naudinga.

 2022 09 12

   SKELBIAMI ŠIŲ MOKSLO METŲ MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMŲ TVARKARAŠČIAI 

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia šių mokslo metų brandos egzaminų, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų tvarkaraščius.

Brandos egzaminų sesija šiais mokslo metais prasidės birželio 5 d. ir baigsis liepos 13 d.  Dešimtokų pasiekimų patikrinimas vyks gegužės 10–19 d. Ketvirtų ir aštuntų klasių mokinių pasiekimų patikrinimas vyks anksčiau – nuo sausio 31 iki vasario 24 d.

Tvarkaraščiai patvirtinti švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais.

Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos, brandos egzaminų ir tarpinio patikrinimo tvarkaraščiai

2022–2023 mokslo metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraštis

2022–2023 mokslo metų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų tvarkaraštis

2022 08 31

   Kviečiame dalyvauti tėvystės programoje “Švyturys” 

2022 09 Svyturys pav  REGISTRACIJA BAIGTA!

 Tėvystės programa „Švyturys“ yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save, kaip tėvus. Programoje remiamasi požiūriu, kad tėvų-vaikų santykiuose svarbu suprasti ką vaikas jaučia, galvoja, kokie yra jo poreikiai, o taip pat svarbus ir pačių tėvų savo vidinių išgyvenimų, patirties, emocijų ir minčių supratimas. Tai padeda kurti ir palaikyti artimą tarpusavio ryšį ir įveikti kylančius sunkumus.

Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie augina vaikus nuo 3 metų iki 12 metų amžiaus, patys patiria psichologinių sunkumų auklėjant vaikus arba jų vaikai susiduria su elgesio ir emocijų sunkumais

„Švyturio“ programą sudaro 12 grupinių susitikimų (10 tėvų grupėje). Vieno užsiėmimo trukmė—2 valandos. Susitikimai vyks kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupei Jūs būsite pakviesti į įvadinį pokalbį su viena iš grupės vedančiųjų. Dalyvavimas programoje NEMOKAMAS.

 Užsiėmimai vyks Klaipėdos PPT, adresu Debreceno g. 41, Klaipėda 

Nuo 2022m. rugsėjo mėn. 19d., 13.00 val.

Užsiėmimus veda psichologės Vaiva Juknevičienė ir Eglė Miežienė

 REGISTRACIJA ir detalesnė informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Registruojantis nurodykite savo vardą ir pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

 

 

2022 08 23

KOLEGŲ IŠ VILNIAUS RAJONO  PPT VIZITAS

    2022 liepos 4 dieną sulaukėme kolegų iš Vilniaus PPT.  Aprodėme mūsų patalpas, pasidalinome idėjomis dėl mūsų sodelio panaudojimo.  Prie kavo aptarėme švietimo pagalbos aktualijas, pasidalinome patirtimi, aptarėme tolesnius planus.

    20220704 02guests20220704 01guests

   

 2022 06 23

EDUKACINIS RENGINYS

Šiaudinių sodų gamybos pamoka

2022 metų birželio 22d. tarnyboje vyko edukacinis renginys "Šiaudinių sodų gamyba". Tai senųjų tradicijų ir naujų formų derinys, kurį pristatė tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja Margarita Macijauskienė. Grupė mūsų specialistų su susidomėjimu susipažino su šiaudinių sodų gamybos paslaptimis. Kiekvienas jų pasigamino po nedidelį sodelį. Buvo labai įdomu ir naudinga.

Autorės Margaritos Macijauskienės iniciatyvą kurti ir populiarinti šiaudinius sodus palaiko ir finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Logo LKT

    20220622 01     20220622 03  

20220622_02.jpg   20220622 04    

 20220622 06   20220622 07

20220622 05  

 

2022 06 21

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2022.06 21

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: psichologas.

Darbo krūvis: 1 etatas (priimamas 1 asmuo).

Darbo sutarties rūšis: 1 etatas, neterminuota darbo sutartis, darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.).

Reikalavimai pretendentams:

 • vientisos psichologinės magistro studijos;
 • darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;
 • gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;
 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

 • patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;
 • podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);
 • rusų kalbos mokėjimas;
 • reikiamų teisės aktų išmanymas;
 • gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

 1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.
 2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
 3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.
 4.  Gyvenimo aprašymą (CV).
 5.  Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2022 m. birželio 21 d. 8.00 val. iki 2022 m. liepos 1 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.
 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1.  Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2022 m. liepos 4 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.

2.  Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

     Skelbimas

2022 06 20

Fraktalų piešimo dalyvių įspūdžiai...

Baigėsi psichoedukacinių užsiėmimų ciklas „Fraktalų piešimas gerai savijautai“ ikimokyklinių istaigų pedagogams. Buvo suplanuoti aštuoni susitikimai, jų metu dalyvės sužinojo, kas yra fraktalų terapija, mokėsi kalbėti apie jausmus, aptarė nuovargio, streso įveikos būdus ir kt.  Ir žinoma piešė fraktalus (žr. nuotraukas). Gera buvo sužinoti, kad lankiusios užsiėmimus išmoko skirti laiko sau ir jų savijauta pagerėjo.

Nuo rugsėjo 9 d. 14 val. planuojame dar kartą organizuoti minėtą grupę. Užsiėmimai vyks penktadieniais 14-16 val. PPT.  Ikimokyklinių įstaigų pedagogus kviečiame registruotis į „Fraktalų piešimą gerai savijautai“ tel. 8 699 10201.

Parengė PPT psichologė Dalia Klumbienė

 

2022 05 20

MARGARITOS MACIJAUSKIENĖS  KELIAUJANTI  PARODA

 „MANO SODUOS PAUKŠČIAI GIEDA“

 

Keliaujanti paroda „Mano soduos paukščiai gieda“ kviečia į susitikimą su  nepaprasta Lietuvos tradicinės tautodailės sritimi – šiaudiniais sodais. Tai senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas, kurį pristato tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja Margarita Macijauskienė.

Autorė siekia populiarinti sodų pynimą, kaip vieną iš tradicinių dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingą ir šiomis dienomis, tačiau jai nesvetimos ir naujos formos, netikėti sodų puošybos sprendimai. Margarita Macijauskienė yra surengusi jau kelias dešimtis šiaudinių sodų parodų Lietuvoje bei užsienyje, aktyviai populiarina senąjį pynimo amatą vesdama edukacijas įvairaus amžiaus auditorijoms, tiek lietuviams, tiek svečiams iš užsienio šalių.

 Parodos lankytojai šiaudiniuose soduose išvys marių bangavimą, žuvų pilnus žvejo tinklus, aguonų laukus, bažnyčių bokštus, meiliai burkuojančius ar namus laiminančius paukščius, pastebės savitą puošybą.  Parodoje eksponuojami  geriausi  asmeninės kolekcijos darbai bei nauji kūriniai, sukurti 2022 metais.

 Margarita Macijauskienė tikisi, kad per keliaujančią parodą ir ją lydinčią edukaciją „Mano soduos paukščiai gieda“, surengtą penkiose Žemaitijos ir Klaipėdos miesto vietose (Vėžaičių kultūros centre, Telšių kultūros centre, Salantų kultūros centre, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos salėje, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ Autobusų stotyje),  lankytojai pajaus sodo sakralumą, susipažins su jo sudėtinga architektonika, pasaulio medžio grindžiamu tobulu pasaulio modeliu. Paroda suteiks naujų inspiracijų lankytojams susidomėti šiuo nuostabiu senuoju pynimo amatu, o sodas, tikėkimės,  vis dažniau sugrįš į namus ar ras savo vietą moderniuose biuruose ar viešosiose erdvėse.

Autorės Margaritos Macijauskienės
iniciatyvą Logo_LKT.png
kurti ir populiarinti šiaudinius sodus
palaiko ir finansuoja
Lietuvos kultūros taryba. 
 

22020519 Parodos skelbimas  22020519 DSC 0483  

22020519 DSC 0472  22020519 DSC 0518  

22020519 DSC 0474  22020519 DSC 0520  22020519 DSC 0529

 

2022 04 21

SEMINARAS APIE TRAUMAS ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTAMS

   Balandžio 20 dieną nuo 8.00 iki 13.00 vyko Klaipėdos PPT ir Panevėžio rajono švietimo centro organizuotas seminaras "Švietimo pagalbos specialistų darbas itin stiprių krizių atvejais ir pagalba sau".

   Seminarą vedė du mokslininkai iš Izraelio. Medicinos psichologijos profesorius Yori Gidron iš Haifos universiteto pristatė seminarą "Neuromokslų taikymas PTSS terapijai ir prevencijai" (Translating neuroscience to treat & prevent PTSD). Antrasis profesorius, psichiatras Shaul Wolfson deja, negalėjo pateikti savo pranešimo dėl nuotolinio mokymo techninių priežasčių.

   Seminarą labdaros pagrindais vertė Diana Guogienė ir Jurgita Ziabkinaitė. Visų dalyvių vardu reiškiame joms padėką.

  

 

 

2022 03 24

ATSPARUMO STIPRINIMAS GRĖSMĖS AKIVAIZDOJE TAIKANT MINDFULNESS PRAKTIKAS 2022 03 24 Atsparumo stiprinimo grupe

8 savaičių trukmės užsiėmimai, kurių metu siekiama didinti įsisąmoninimą ir atsparumą stresinėms bei diskomfortą keliančioms patirtims, atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu. Susitikimuose apjungiama teorija, įvairios praktikos užsiėmimų metu ir namuose bei grįžtamasis ryšys.

Sąmoningo streso valdymo programa Jums tinka, jeigu:
• Jaučiate, kad netinkamai reaguojate į patiriamą stresą ir norite išmokti sąmoningo reagavimo.
• Sau kartojate, kad kitą kartą (ar pvz., nuo pirmadienio) elgsitės kitaip, bet pokyčio taip ir neįgyvendinate.
• Jums labai sunku išbūti su savo emocijomis (kančia, pykčiu, nerimu, baimėmis ar psichologiniais ypatumais).
• Norite išmokti geriau tvarkytis su kilusiais iššūkiais bei sunkumais.
• Labiausiai norite gauti praktikos, o ne tik gausių žinių.
• Šiuo metu galėsite dalyvauti aštuoniuose užsiėmimuose rytais.
• Visos programos ciklo metu galėsite skirti kasdienėms praktikoms namuose.
 

• Vadovės – psichologės, sertifikuotos mindfulness mokytojos Lina Noreikienė ir Jurgita Vainauskienė.
• Užsiėmimų pradžia – 2022 m. balandžio 12d.
• Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį nuo 10.00 iki 12.00 (trukmė – 2val.)
• Trukmė – 8 savaitės.
• Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu naudojant Zoom platformą.
• Užsiėmimai nemokami.
• Registracija Semiplius sistemoje.

 

 

2022 03 14

Kviečiame į grupę  "Šeimos žaidimų vakaras"

   Šios grupės tikslas ne tik šeimos narių suartinimas, sutelkimas, bet ir bandymas išsiaiškinti, kas, galbūt, šeimoje yra neišsakyta, nutylėta ir neįsisąmoninta. Tai galimybė pažvelgti į save savo vaikų akimis.

  Užsiėmimai vyks rusų kalba. Dalyvavimas nemokamas.
   Kviečiame tėvelius su 5–7 metų amžiaus vaikučiais.
   Dalyviai: 4 šeimos.
   Trukmė: 2–2,5 val.
    Grupės vedėja: Gulzi Mergen, VšĮ LCC tarptautinio universiteto studentė, atliekanti praktiką Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (praktikos vadovė – psichologė-psichoterapeutė Nadiežda Šašilkina).
   Registracija: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
   Užsiėmimų vieta: Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
   Telefonas pasiteiravimui: mob. tel. 8 699 10 201.

 Skelbimas į grupę

2022 03 01

Kaip su vaikais ir paaugliais kalbėtis apie karą Ukrainoje?

Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, iš artimųjų ir kitų suaugusiųjų girdėdami daug skirtingos informacijos apie karinius veiksmus Ukrainoje, vaikai ir paaugliai gali jausti didelį nerimą, jiems gali kilti įvairių klausimų. Kaip tėvams kalbėtis su vaikais apie situaciją Ukrainoje, rekomenduoja Paramos vaikams centro psichologai. 

1. Kalbėtis apie vykstantį karinį konfliktą – svarbu. Kitu atveju, vaikai ir paaugliai remsis bendraamžių ir socialinių tinklų informacija, kurios gali nesuprasti ar netinkamai interpretuoti. Jie gali likti vieni su savo nerimu, baimėmis, fantazijomis. 

2. Ribokite informacijos srautą. Pasistenkite, kad ypač mažesni vaikai nematytų tiesioginių  transliacijų iš karo zonos ar žiaurių vaizdų. Tai juos gali stipriai išgąsdinti, kelti didelį nerimą dėl savo saugumo. 

3. Apgalvokite, kaip pateiksite informaciją. Remkitės tik patvirtintais faktais iš oficialių šaltinių. Sužinoję naujos informacijos, pirmiausia patys nurimkite, kad galėtumėte kalbėti ramiu balsu. 

4. Nedramatizuokite situacijos ir nekelkite panikos. Girdint vaikams nereikėtų aptarinėti, kokias pasekmes pasauliui turės Rusijos karinė agresija, kaip gali keistis Lietuvos situacija ir mūsų kasdienis gyvenimas.

5. Patikinkite, kad Lietuvoje karas nevyksta. Vis priminkite vaikams ir paaugliams, kad suaugusieji (JAV ir Europos Sąjungos šalių vadovai, kariai, policijos pareigūnai, medikai) daro viską, kad mes būtumėme saugūs. 

6. Neapkraukite vaikų dideliu kiekiu informacijos arba visai ja nesidalinkite. Kalbant su mažesniais vaikais, nereikėtų vardinti įvairių smulkmenų. Pasitikslinkite, kaip jie supranta tai, kas vyksta. Jeigu matote, kad vaikas nieko nežino ir visai tuo nesidomi, nepasakokite jam apie karą. Paauglių paklauskite, ką jie jau žino apie situaciją Ukrainoje, aptarkite ir patikslinkite jų turimas žinias bei šaltinius. 

7. Kiek įmanoma aiškiau, atsakykite į klausimus. Darželinukai ir pradinukai gali daug kartų klausti tų pačių dalykų. Kantriai, kuo tiksliau, jiems suprantamai ir visada atsakykite. Į klausimą, kodėl vyksta karas, galite atsakyti: „Smurtas nėra geras būdas išspręsti konfliktą, svarbu ieškoti susitarimo, tačiau ne visuomet pavyksta ir žmonės padaro klaidingus sprendimus. Kartais net neįmanoma suprasti, kodėl jie taip pasielgia“. 

8. Paskatinkite vaikus įvardinti, kaip jaučiasi. Paklauskite, kas gąsdina, neramina vaiką. Patikinkite, kad normalu jausti nerimą, baimę, pyktį. Pasikalbėkite apie tai, kas jums padeda nusiraminti: kvėpavimas, pasivaikščiojimas, pokalbis su artimuoju ar pan.

9. Išlaikykite įprastą dienotvarkę ir rutiną. Kuo daugiau aiškių, kontroliuojamų dalykų vyksta kasdieniame gyvenime, tuo vaikai ir paaugliai jaučiasi saugesni.  

10. Aptarkite šeimos vertybes ir kaip galėtumėte padėti Ukrainos žmonėms. Tai gali būti finansinė parama ar aukojami daiktai. Mažesni vaikai savo palaikymą gali išreikšti piešiniuose. Kai žino, kad gali padėti, vaikai ir paaugliai jaučiasi saugesni. 

11. Pasitarkite su psichologu „Tėvų linijoje“ (8 800 900 12). Paramos vaikams centro psichologai telefonu nemokamai patars, kaip pasikalbėti su vaiku apie karą, kaip tinkamai reaguoti į pasikeitusį vaiko elgesį, kaip patiems tėvams suvaldyti savo nerimą. 

Paramos vaikams centro informacija

Rekomendacijos spausdinimui lietuvių kalba

Rekomendacijos spausdinimui rusų kalba

2022 03 01

Kviečiame dalyvauti tėvystės programoje ,,Švyturys” ir jos moksliniame tyrime

Ši programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus.

  Į tėvystės programą ir tyrimą kviečiame tėvus, kurie turi vaiką(-ų) iki 12 metų, patys patiria psichologinių sunkumų arba jų vaikai susiduria su emociniais ar elgesio sunkumais ir sutinka dalyvauti programos tyrime (3 kartus užpildyti klausimynus).

  ,,Švyturys” programa susideda iš 12 grupinių susitikimų (iki 10-11 tėvų grupėje), kurių kiekvienas truks iki 2 val. su pertraukėle ir bus vedamas dviejų psichologų 1 kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupės susitikimams, jūs būsite pakviesti įvadiniam pokalbiui su vienu iš grupės vedančiųjų. Tėvams dalyvavimas grupėje nemokamas.

 Užsiėmimai vyks Klaipėdos PPT, adresu Debreceno g. 41, Klaipėda nuo 2022m. kovo 21d., 16.00val.
 Užsiėmimus veda psichologės Vaiva Juknevičienė ir Eglė Miežienė
 Registracija: https://forms.gle/ietWXmNkTXV1VHuWA
 Detalesnė informacija el. paštu:
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Visas skelbimas

2022 01 25

SKELBIAMA ATRANKA PSICHOLOGO PAREIGOMS UŽIMTI

Paskelbta 2022.01.25

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką psichologo pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: psichologas.

Darbo krūvis: 1 etatas (priimamas 1 asmuo).

Darbo sutarties rūšis: 1 etatas, neterminuota darbo sutartis, darbas su ikimokyklinėmis įstaigomis (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.).

Reikalavimai pretendentams:

 • vientisos psichologinės magistro studijos;
 • darbo patirtis: ne mažiau 3-jų metų darbo su vaikais patirtis švietimo arba sveikatos priežiūros įstaigose;
 • gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams;
 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje.

Privalumai:

 • patirtis dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais;
 • podiplominės studijos (gali būti dar nepabaigtos);
 • rusų kalbos mokėjimas;
 • reikiamų teisės aktų išmanymas;
 • gebėjimas dirbti su diagnostinėmis metodikomis (WISC-III-LT, DISC ir panašiomis).

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

 1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.
 2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
 3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.
 4.  Gyvenimo aprašymą (CV).
 5.  Motyvacinį laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2022 m. sausio 25 d. 8.00 val. iki 2022 m. vasario 8 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.
 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje duomenų bazėje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1.  Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2022 m. vasario 10 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką bus informuojami el. paštu.

2.  Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu +370 699 10201.

     skelbimas

  2022 01 20

Tėvų edukacinė grupė 

Kviečiame tėvelius (globėjus), auginančius 3-7 m. vaikus, dalyvauti nuotolinėje edukacinėje programoje „Laiptai. Kartu gali būti lengva“.

 • Programa skirta tėvystės įgūdžių lavinimui, kurios metu dalyviai gaus ne tik teorinių, bet ir praktinių bendravimo su vaiku įgūdžių, keisis turima patirtimi su kitais tėvais.
 • Programos metu bandoma suprasti ir atpažinti tikrąsias netinkamo elgesio priežastis ir išmokti efektyvesnių netinkamo elgesio korekcijos būdų.
 • Susitikimų metu aptarsime šias temas: vaiko poreikiai, jausmai, savivertė, savarankiškumas, ribų nustatymas, netinkamo vaikų elgesio tikslai, alternatyvos bausmėms, aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.

Programos trukmė - 11 susitikimų po 2 valandas.

Susitikimai vyks kartą per savaitę, pirmadieniais 14.00-16.00 val.

Registruotis tel.: 8 699 10201 (dalyvių skaičius ribotas). Registracija vyksta iki vasario 7 d.

Grupės susitikimus ves psichologė Vilma Šamonskienė.

 

2021 12 03

   Japonijos ambasados vizitas

   Gruodžio 2 dieną mūsų tarnyboje lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki su žmona Harumi Ozaki, pirmasis sekretorius ekomonikos reikalams ponas Eisuke Katsuyama ir atašė ponia Natsumi Hirao. Vizito metu svečiai susipažino su tarnybos veikla, terapinės erdvės-vidinio kiemelio japonišku stiliumi atsiradimo istorija, sužinojo terapinio sodo pritaikymo galimybes. 

 2021 12 02 1   2021 12 02 3   

2021 12 02 5   2021 12 02 6 

2021 12 02 7  

2021 10 18

 

   Egzaminų pritaikymo pakeitimai

   Portale "Švietimo naujienos" paskelbtas straipsnis "Brandos egzaminai ir PUPP bus geriau pritaikyti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams", kuriame pakomentuoti naujausi (2021 m. spalio 11 d. Nr. V-1866) egzaminų pritaikymo tvarkos aprašo pakeitimai. 


2021 10 11

    Programa

    „ĮSISĄMONINIMU IR ATJAUTA GRĮSTA TĖVYSTĖ“

    Apsisprendę turėti vaikų dažnai laukiame, kad patirsime daug malonių akimirkų, tačiau iš tiesų susiduriame su tėvystės iššūkiais.  Vienas efektyviausių pagalbos būdų sau – įsisąmoninimu ir atjauta grįstos praktikos, padedančios besirūpinant vaiku, pasirūpinti ir savimi, atpažinti savo poreikius ir juos atliepti bei įnešti daugiau džiugesio ir atjautos tėvystėje. Programa grįsta dešimtmečiais trukusiais dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) ir atjautos moksliniais tyrimais. 

   Programos dalyviai, ne tik sužinos, išmoks ir praktikuos įsisąmoninimu ir atjauta grįstos tėvystės būdus, bet ir turės galimybę susiformuoti įpročius, kurie bus naudingi programos metu ir jai pasibaigus.

    Programą ves psichologės, įsisąmoninimu grįstų intervencijų (mindfulness) mokytojos Lina Noreikienė ir Jurgita Vainauskienė

 • Pirmasis įžanginis susitikimas – 2021 m. lapkričio 9d. Jo metu išsamiau susipažinsite su programa, jos turiniu ir praktikomis bei apsispręsti dėl tolimesnio dalyvavimo 20 savaičių trukmės programoje.
 • Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį nuo 10.00 iki 12.00 (trukmė – apie 2 val.)
 • Trukmė – 20 savaičių.
 • Užsiėmimai vyks Zoom platformoje.
 • Užsiėmimai nemokami.
 • Išsamesnė informacija ir registracija tel.: 8 46 342253 (Pedagoginė psichologinė tarnyba) arba per šią nuorodą

 

2021 10 05

     NAUJA PROGRAMA

    Klaipėdos Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės, įsisąmoninimu grįstų intervencijų (mindfulness) mokytojos Lina Noreikienė ir Jurgita Vainauskienė Lietuvos Įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos (LĮGPA) konferencijoje "Įsisąmoninimo psichologija Lietuvoje ir pasaulyje 2021" rugsėjo 26 d. pristatė praktinį seminarą tema "Atjauta grįsto dėmesingo įsisąmoninimo praktika tėvystėje".

      2021 09 26 01     2021 09 26 02     2021 09 26 03  

   Atjauta sau tėvystėje ypač svarbi: nes gali padėti vidinį dialogą nuo nuolatinės savikritikos ir kaltinimo perkeisti į priėmimą, geranoriškumą ir įvertinimą. Ji gali padėti pamatyti mums, kad esam verti geranoriškumo ir supratimo, kaip ir mūsų vaikai, draugai ar kiti artimieji.


   Lina ir Jurgita kviečia dalyvauti naujoje programoje

„ĮSISĄMONINIMU IR ATJAUTA GRĮSTA TĖVYSTĖ“:


• Pirmasis įžanginis susitikimas – 2021 m. lapkričio 9d. Jo metu išsamiau susipažinsite su programa, jos turiniu ir praktikomis bei apsispręsti dėl tolimesnio dalyvavimo 20 savaičių trukmės programoje.
• Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį nuo 10.00 iki 12.00 (trukmė – apie 2 val.)
• Trukmė – 20 savaičių.
• Užsiėmimai vyks Zoom platformoje.
• Užsiėmimai nemokami.
• Išsamesnė informacija ir registracija tel.: 8 46 342253 (Pedagoginė psichologinė tarnyba) arba per šią nuorodą

 
 

2021 10 01

Nuotolinė edukacinė programa „Laiptai. Kartu gali būti lengva“

Kviečiame tėvelius (globėjus), auginančius 6-11 m. vaikus, dalyvauti nuotolinėje edukacinėje programoje „Laiptai. Kartu gali būti lengva“. Programa skirta norintiems lavinti tėvystės įgūdžius. Dalyvaudami šioje programoje tėvai (globėjai) turės galimybę įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių efektyvaus bendravimo su vaiku įgūdžių. Susitikimų metu aptarsime šias temas: vaiko poreikiai, jausmai, savivertė, savarankiškumas, ribų nustatymas, netinkamo vaikų elgesio tikslai, alternatyvos bausmėms, aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.

 • Programą sudaro 11 susitikimų po 2 valandas
 • Susitikimai vyks kartą per savaitę, trečiadieniais 17.00-19.00 val.
 • Susitikimų datos: spalio 27 d., lapkričio 2 d., 10 d., 17 d., 24 d., gruodžio 1 d., 8 d., 15 d., 22 d., sausio 5 d., 12 d.
 • Susitikimai vyks zoom platformoje (prisijungimo nuorodos bus išsiųstos registruotiems dalyviams)
 • Dalyvių skaičius ribotas

Registruotis tel.: 8 699 10201. Registracija vyksta iki spalio 22 d.

Grupės susitikimus ves psichologė Vaiva Juknevičienė.

 

2021 09 27

                   NŠA logo                            Kuriame LT Ateitį Logo

 

ESF projektas ,,Turi profesiją – turi ateitį!”

  Nacionalinė švietimo agentūra įgyvendindama ESF projektą ,,Turi profesiją – turi ateitį!” (Nr. 09.4.1-ESFA-V-735-01-0001), finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. rugpjūčio 28 d. įsakymą Nr. V-950 ,,Dėl finansavimo skyrimo projektui, pateiktam pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.4.1-ESFA-V-735 įgyvendinimo priemonę „Paskatos ir pagalba besimokantiems”, siekia tobulinti švietimo pagalbą socialiai jautrių grupių mokiniams ir padėti jiems įgyti profesiją (kvalifikaciją).

  Vienas iš projekto uždavinių – plėsti mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, profesijos pasirinkimo galimybes. Siekiant įgyvendinti iškeltą uždavinį, planuojama MELBA ir IDA įrankių pagalba padėti šiems mokiniams atrasti save profesijų pasaulyje bei įvertinti jų profesinį tinkamumą. Specialioji pedagogė Vilma Raubienė ir socialinė pedagogė Kristina Gelažauskienė kviečia mokinius, nuo 8 klasės ir vyresnius kreiptis telefonu +370 670 39475 dėl profesijos pasirinkimo galimybių įvertinimo.

2021 09 23

     DĖMESIO PAAUGLIŲ TĖVELIAMS !!!
    GRUPINIAI UŽSIĖMIMAI „GERIAU SUPRASKIME SAVO PAAUGLIUS“

   Paauglystė – tai vienas sudėtingiausių, prieštaringiausių žmogaus amžiaus tarpsnių. Dažniausiai tai sunkiausias vaikų ir tėvų bendravimo periodas.paauglys

Aktualumas
   Užsiėmimai aktualūs tėvams, auginantiems paauglius nuo 12–16 metų ir norintiems geriau juos suprasti bei sustiprinti tarpusavio santykius.

Nagrinėjami klausimai
   Kaip suprasti, kad Jūsų vaikas jau paauglys? Kokie yra pagrindiniai paauglystės etapai? Kokie yra pokyčiai, kuriuos išgyvena paaugliai? Kodėl paaugliai prieštarauja? Dažniausios paauglių ir tėvų problemos. Kaip jas įveikti? Kaip rasti bendrą kalbą su paaugliu? Griežta kontrolė ar visiška laisvė, kas geriausia paaugliui? Netvarka paauglio kambaryje, ką daryti? Ką tėvai turi žinoti apie paauglių išvaizdą?

Organizaciniai klausimai
   Užsiėmimai – nemokami. Programos trukmė – 12 užsiėmimų po 1,5 val. (1 kartą savaitėje).
   Dalyvių skaičius ribotas – 12–14 žmonių.
   Užsiėmimus ves Klaipėdos PPT psichologė-psichoterapeutė Vilma Mažeikienė.
   Pirmas susitikimas – 2021 m. spalio 21 d. 17 val. 30 min. (227 kab.).
   Klaipėdos PPT, Debreceno g. 41, Klaipėda.  
   Norintys dalyvauti užsiėmimuose prašome registruotis iš anksto mob. telefonu: 8 699 10201 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

2021 09 14

Tėvystės įgūdžių mokymai „LAIPTAI. KARTU GALI BUTI LENGVA“

Kviečiame Jus š.m. rugsėjo 21 d. 10 val. į NEMOKAMUS tėvystės įgūdžių mokymus.

Jie vyks Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, Debreceno g. 41, 227 kab.

Mokymų nauda:
- patobulinsite tėvystės įgūdžius;
- suprasite vaikų netinkamo elgesio priežastis;
- sužinosite vaikų elgesio korekcijos būdų;
- tapsite pasitikinčiais tėvais;
- patirsite bendrystės su kitais jausmą;

Mokymų trukmė — 11 susitikimų po 2 val., iki 2021-12-07 .

Mokymai vyks kiekvieną antradienį nuo 10 iki 12 val. Klaipėdos PPT patalpose 227 kab.
Laukiame dar 6 tėvų.

Mokymus ves psichologės — Ugnė Kundrotienė, Dalia Klumbienė

Registracija telefonu 8 699 10201.

SKELBIMAS

paskelbta 2021 09 10

SKELBIAMA ATRANKA KARJEROS SPECIALISTO PAREIGOMS UŽIMTI

Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba skelbia atranką karjeros specialisto pareigoms užimti.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.

Pareigybės pavadinimas: karjeros specialistas.

Darbo krūvis: 1 etatas (priimamas 1 asmuo).

Darbo sutarties rūšis: neterminuota (bandomasis laikotarpis – 2 mėn.).

Reikalavimai pretendentams:

 • aukštasis pedagoginis išsilavinimas ir išsilavinimas susijęs su karjeros planavimu, karjeros konsultavimu, karjeros projektavimu ar profesiniu orientavimu;
 • darbo patirtis: ne mažiau 2 metų karjeros konsultavimo darbo patirtis švietimo įstaigose;
 • gebėjimas konsultuoti mokinius karjeros plėtojimo ir mokymo/si planavimo klausimais;
 • gebėjimas įvertinti mokinio karjeros plėtojimo galimybes;
 • gebėjimas konsultuoti tėvus, mokytojus ir administracijos atstovus dėl mokinių karjeros pasirinkimo bei ugdymo;
 • informacinių komunikacinių technologijų valdymas ir taikymas profesinėje veikloje;
 • reikiamų teisės aktų išmanymas.

Privalumai:

 • karjeros planavimo bakalauro, magistro studijos;
 • anglų kalbos mokėjimas;
 • patirtis projektinėje veikloje.

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.

2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.

4.  Gyvenimo aprašymą (CV).

5.  Motyvacinis laišką.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami nuo 2021 m. rugsėjo 10 d. 8.00 val. iki 2021 m. rugsėjo 24 d. 16.45 val.

Galimi dokumentų pateikimo variantai:

 • Pateikti asmeniškai adresu Debreceno g. 41, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos administratorei.
 • Siųsti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Siųsdami savo gyvenimo aprašymą Jūs sutinkate, kad jame pateikti duomenys bus saugomi Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje 12 mėnesių ir gali būti naudojami Jūsų kandidatūros svarstymui į atitinkamas darbo pozicijas. Sutikimą galite atšaukti mus informuodami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Pretendentų atranka:

1. Pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2021 m. rugsėjo 27-28 d. nuo 10.00 val., apie pokalbio laiką juos informuojant el. paštu.

2. Pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami po atrankos.

Informacija apie skelbiamą konkursą teikiama telefonu (8 699) 10201.

Atrankos skelbimas 

 

paskelbta 2021 09 06

Socialinio – emocinio ugdymo užsiėmimai „Jausmų abėcėlė“

  Nuo spalio mėn. kviečiame 5-6 metų vaikus į socialinio – emocinio ugdymo užsiėmimus „Jausmų abėcėlė“.


  Užsiėmimai nemokami. Programos trukmė – 10 susitikimų po vieną valandą. Grupėje 8 vaikai.
  Susitikimų metu kalbėsime apie emocijų įvairovę, mokysimės atpažinti, įvardinti skirtingas emocijas, ieškosime būdų, kaip tinkamai reikšti stiprias ir nemalonias emocijas būnant šalia kitų. Ugdysime socialines kompetencijas ir bendravimo įgūdžius taikant kognityvinės elgesio terapijos bei dailės terapijos principus.


  Užsiėmimus ves Klaipėdos PPT psichologės Ugnė Kundrotienė ir Eglė Miežienė.
  Pirmas susitikimas 2021 m. spalio 4 dieną, 17.00 val.,
  Klaipėdos PPT, Debreceno g. 41, Klaipėda.

 Kviečiame registruotis: el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

paskelbta 2021 08 05

 skelbimas panaikintas

paskelbta 2021 08 05

GRUPĖ 3-6 METŲ VAIKŲ TĖVAMS

Grupės tikslas - sustiprinti tėvų ir vaikų ryšį bei suteikti reikiamą pagalbą tėvams, kurių vaikai turi elgesio sunkumų.

Dalyvavimas tėvų grupės susitikimuose NEMOKAMAS.

Kassavaitiniai 2 val. trukmės susitikimai vyks NUOTOLINIU BŪDU

 Grupės pradžia: rugsėjo 24 d.

Susitikimai vyks penktadieniai 13.00 - 15.00, Numatomas susitikimų skaičius - 18

Registracija telefonu:  Liana Brazdeikienė 8 614 87800 arba Jurgita Vainauskienė 8 658 67346

   Skelbimas

 

 paskelbta 2021 06 25

Emocijų pažinimo užsiėmimai

MIELI PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVELIAI!

2021 06 25 DKL katinas
 Kviečiame Jūsų vaikučius į NEMOKAMUS emocijų pažinimo užsiėmimus “EMOCIJŲ MOKYKLĖLĖ”!!!

  Užsiėmimų tikslas — tobulinti vaikų socialinius įgūdžius, kūrybiškumą, padėti jiems pažinti pagrindines emocijas, jas valdyti, taikant dailės terapijos, kognityvinės terapijos metodus.
  Užsiėmimų trukmė — du mėnesiai, iki rugsėjo mėn.
  Pirmas užsiėmimas - 2021 m. liepos 7 d. (trečiadienis) 10 val. arba 12 val. (dvi skirtingos grupės).

  Užsiėmimai vyks penktadieniais nuo 10 val. iki 11.30 val. arba nuo  12 val iki 13.30 val.
  Vadovės — psichologės - Dalia Klumbienė, Ugnė Kundrotienė.
  Lauksime ir dirbsime su 8 vaikų grupe (kiekviena iš grupių).
  Užsiėmimų vieta — Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba Debreceno g. 41.

Informacija ir registracija - dalia.klumbiene©gmail.com.
Parašykite savo vaiko varda, jo amžių, savo telefono numerį. 
Kokia valandą norėsite lankyti? (10 val. ar 12 val.).

Kviečiame...


 

paskelbta 2021 04 08

Balandžio 2 dienos Tarptautinės autizmo dienos minėjimas

Tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė dalyvavo balandžio 2-osios renginyje "Supratimą keičia priėmimas" skirtą tarptautinei autizmo dienai.

Transliacijos nuoroda

paskelbta 2021 04 03

Straipsnis dienraštyje "Vakarų ekspresas"

Dienraštyje "Vakarų ekspresas" patalpintas Julijos Banienės straipsnis "Klaipėdoje minima Pasaulinė autizmo supratimo diena", kuriame aprašyta balandžio 2 dieną „Vilties mieste“ kartu su broliais pranciškonais vykusi diskusija „Supratimą keičia priėmimas“. Šioje diskusijoje dalyvavo mūsų tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė. 

paskelbta 2021 03 31

Direktorės pranešimas

2021m. kovo 30 d. Nacionalinės švietimo agentūros Įtraukties plėtros skyrius organizavo susitikimą su NŠA bendruomene, ŠMSM švietimo pagalbos skyriaus specialistais.

Buvo pristatytas 2020 metų Lietuvos pedagoginių psichologinių tarnybų veiklos ataskaitų duomenų apibendrinimas. Susitikime dalyvavo  Klaipėdos PPT direktorė Ulijana Petraitienė, kuri pasidalino tarnybos darbo organizavimo patirtimi ir pristatė pranešimą  "Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos veikla švietimo pagalbos kelyje" .

 

paskelbta 2021 03 26

Seminaras "Mokyklos krizių valdymo komandos iššūkiai"
Debrifingas – darbas su grupine psichologine trauma

 Data : 2021 -05 -07
            2021 -02 -27

Seminaras vyks ZOOM platformoje.
Seminaras Klaipėdos miesto mokyklų psichologams, registruotis semiplius.lt
Veda psichologė Aušra Žiobakienė

paskelbta 2021 03 22

DĖMESINGU ĮSISĄMONINIMU GRĮSTAS STRESO VALDYMAS PEDAGOGAMS

2021 04 08 - 2021 05 27 KETVIRTADIENIAIS 15:00 val.

2021 03 22 01  2021 03 22 02  

2021 03 22 03  2021 03 22 04  

2021 03 22 05

 

 

 

paskelbta 2021 03 05

Ulijana Petraitienė – asociacijos prezidentė

Atvira Klaipėda 2021-03-04UP-Su-JaponaisW.jpg

Kovo 3 dieną įvyko nuotolinis Lietuvos pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų asociacijos ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas.  Jo metu išrinkta prezidentė ir septyni valdybos nariai, asociaciją papildė nauji nariai.  
Vadovaujantis Lietuvos pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų asociacijos nuostatais, prezidentės kadenciją baigė Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Roma Vida Pivorienė. Naujai dviejų metų kadencijai asociacijos prezidente išrinkta Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė. 

 

paskelbta 2021 02 24

DISKUSIJA KLAIPĖDOS PEDAGOGAMS TĘSIAMA KOVO MĖNESĮ
 
Šiaurinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojams diskusija pedagogas - pedagogui "Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi gebėjimų ir sunkumų atpažinimas" 2021-03-01    14.00 val.
Registracija PPT telefonu 8-699-10201 nurodant savo vardą, pavardę, įstaigą bei savo el. paštą. Prisiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo nuoroda zoom platformoje.

paskelbta 2021 02 24

ATVEJŲ ANALIZĖS MOKYKLOMS TĘSIAMOS KOVO MĖNESĮ

Jei kyla klausimų, pritaikant ar individualizuojant bendrąsias programas, Kkonslaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialioji pedagogė Sigita Liukpetrienė ir logopedė Džuljeta Pikelytė organizuoja individualaus atvejo analizę kuruojamų mokyklų (Klaipėdos pradinės mokyklos „Gilija“, Klaipėdos „Saulutės“ mokyklos-darželio, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos) mokytojams .

Nuotolinės individualios konsultacijos vyks š. m. kovo mėn. 2-3 ir 9-10 dienomis nuo 14 iki 17 val. jums patogiu laiku.

Išankstinė registracija el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

paskelbta 2021 02 18

DISKUSIJA KLAIPĖDOS PEDAGOGAMS
Centrinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojams diskusija pedagogas - pedagogui "Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi gebėjimų ir sunkumų atpažinimas" 2021-02-22 14.00 val.
Registracija PPT telefonu 8-699-10201 nurodant savo vardą, pavardę, įstaigą bei savo el. paštą. Prisiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo nuoroda zoom platformoje.

 

 paskelbta 2021 02 04

 ATVEJŲ ANALIZĖS MOKYKLOMS

Jei kyla klausimų, pritaikant ar individualizuojant bendrąsias programas, Kkonslaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialioji pedagogė Sigita Liukpetrienė ir logopedė Džuljeta Pikelytė organizuoja individualaus atvejo analizę kuruojamų mokyklų (Klaipėdos pradinės mokyklos „Gilija“, Klaipėdos „Saulutės“ mokyklos-darželio, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos) mokytojams .

Nuotolinės individualios konsultacijos vyks š. m. vasario 9 d.,10d., 17d.,23 d , 24 d. nuo 14 iki 17 val. jums patogiu laiku.

Išankstinė registracija el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 paskelbta 2021 02 01

PSICHOLOGO ATRANKA

Skelbiama atranka į psichologo vietą. 

SKELBIMO TEKSTAS

 

paskelbta 2021 01 25

DISKUSIJA PEDAGOGAMS
Pietinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojams diskusija pedagogas - pedagogui "Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi gebėjimų ir sunkumų atpažinimas"   2021-02-15     13.30val. 
Registracija ppt telefonu 8-69910201 nurodant savo vardą, pavardę, įstaigą bei savo el. paštą. Prisiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo nuoroda zoom platformoje.
 

paskelbta 2021 01 25

NUOTOLINIAI SUSITIKIMAI

Gerb. tėveliai,
   karantino metu Jums kyla įvairių klausimų apie vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, švietimo pagalbos teikimą bei galimybes.
   Vasario mėn. 1, 8, 15, 22 dienos nuo 15-16 val.  kviečiame į nuotolinius susitikimus    „ ATVIRŲ DURŲ VALANDA“ .
   Į jums rūpimus klausimus atsakys logopedė Rita Nemčiauskienė ir spec. pedagogė Vilma Raubienė.

   Išankstinė registracija telefonu:  8-699-10201
Susitikimai vyks zoom platformoje, pagal nuorodą, kurią atsiųsime sms žinute užsiregistravusiems.

Laukiame Jūsų

paskelbta 2021 01 20

GRUPĖ 3-6 METŲ VAIKŲ TĖVAMS

2021 01 20 Tėvams Neįtikėtini metai

   Grupės tikslas – sustiprinti tėvų ir vaikų ryšį bei suteikti reikiamą pagalbą tėvams, kurių vaikai turi elgesio sunkumų.
    Grupė vedama pagal programą „NEĮTIKĖTINI METAI“ (The Incredible Years®). Tai moksliniais tyrimais pagrįsta programa skirta tėvams/globėjams, kurie augina vaikus su elgesio sunkumais. Įrodyta, kad programa yra veiksminga mažinant probleminį ir destruktyvų vaikų elgesį ir jo pasekmes.
   Dalyvaudami grupės susitikimuose tėvai galės geriau suprasti vaiko elgesį ir sužinoti, kokios yra galimybės ir būdai jį koreguoti bei padėti vaikui veiksmingai valdyti savo emocijas. Ilgametė kitų šalių patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai grupėje dalyvauja abu vaiko tėvai.
   Dalyvavimas tėvų grupės susitikimuose NEMOKAMAS. 

  Registracija telefonu:
Liana Brazdeikienė 869903182 ir Jurgita Vainauskienė 865867346

 

paskelbta 2021 01 19

Nuotolinė tėvų grupė2021 01 19 GJ tėvų grupė

Prisijungti kviečiami tėvai, norintys:
 • geriau pažinti save ir savo jausmus
 • kurti pozityvesnius santykius su savo vaikais
 • į tėvystę pažvelgti kitaip

Prieš prisijungiant būtinos 1-2 nuotolinės konsultacijos

Grupę veda Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Gintarė Jonaitienė

Registracija ir detalesnė informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Grupė NEMOKAMA

 

paskelbta 2020 12 11

PASKELBTAS STRAIPSNIS

   Gruodžio 10 dieną laikraštyje "Vakarų ekspresas" išspausdintas mūsų psichologės Arminės Petkutės straipsnis "Zona rossa: Antrojo karantino demonai Kalėdų stebuklo laukime".

    Straipsnio nuoroda

paskelbta 2020 11 06

NUOTOLINIAI MOKYMAI

Kviečiame tėvelius/globėjus auginančius 6-14 metų vaikus, registruotis į nuotolinius mokymus

Laiptai. Kartu gali būti lengva“– grupinių užsiėmimų programa, skirta tėvystės įgūdžių lavinimui, kurios metu tėvai, turi galimybę įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių adekvataus bendravimo su vaiku įgūdžių.

Edukacinė programa apima svarbiausius aspektus, darančius įtaką sveikos asmenybės vystymuisi: asmenybės poreikius, jausmus, savivertę.

Programos metu laiptelis po laiptelio bandoma suprasti ir atpažinti tikrąsias netinkamo vaiko elgesio priežastis bei išmokti efektyvesnių vaiko netinkamo elgesio korekcijos būdų. 

Kam skirta ši programa?

 • Tėvams, kurie nori geriau pažinti ir suprasti savo vaikus.
 • Tėvams, kurie nori pokyčių ir yra pasiruošę jų siekti.
 • Tėvams, kurie pavargo nuo savigraužos, nepasitenkinimo ir nusivylimo santykių su savo vaiku.
 • Tėvams, kurie jau bandė „remontuoti“ santykius su savo vaikais (-u) ir tuo nusivylė.

Kokia šios programos nauda?

 • Į senas bendravimo su vaiku problemas pažvelgsite nauju žvilgsniu.
 • Įgysite efektyvesnių bendravimo su vaiku įgūdžių ir problemų sprendimo būdų.
 • Tapsite drąsesniu, labiau savimi pasitikinčiu tėčio/ mamos vaidmenyje.
 • Patirsite bendrumo ir artumo su kitais grupės dalyviais jausmą.

Programos esmė

            Grupės vedėjos – psichologės Audra Bardauskienė ir Jurgita Vainauskienė

            Grupės susitikimai vyks – Nuotoliniu būdu ZOOM platformoje (prisijungimo kodai bus išsiųsti registruotiems dalyviams)

            Susitikimų trukmė – 11 susitikimų, 2 astronominės valandos (nuo 10:00 iki 12:00 val.).

Optimalus dalyvių skaičius grupėje –10 tėvų (globėjų)

                      Susitikimų datos – 2020/2021 m. antradieniais:

1.           2020 11 24

6.           2021 01 05

2.           2020 12 01

7.           2021 01 12

3.           2020 12 08

8.           2021 01 19    

4.           2020 12 15

9.           2021 01 26

5.           2020 12 22

10.        2021 02 02

 

11.     2021 02 09

 

Registracija.

           Prašome iki  lapkričio 20 d.  užsiregistruoti nuoroda internetu  

 

paskelbta 2020 10 02

Interviu Balticum TV

Rugsėjo 30 d. mūsų direktorė Ulijana Petraitienė davė inteviu Balticum TV laidoje "Kasdieniai Rūpesčiai". 

Nuoroda į laidos įrašą  

paskelbta 2020 09 29

PASKELBTAS INTERVIU
 
Klaipėdos PPT vykdyto Erasmus+ projekto "Rinkitės savo kelią" (projekto tikslas - dalintis patirtimi ugdymo karjerai srityje) metu Čekijos atstovė Kristina Březinová ėmė interviu siekdama daugiau sužinoti apie kitų šalių-partnerių patirtis. Apie ugdymą karjerai Lietuvos mokyklose kalbėjo Kristina Gelažauskienė, Klaipėdos PPT ugdymo karjerai metodininkė. Visą interviu skaitykite čia:

 

paskelbta 2020 09 14

Japoniško sodo atidarymas

2020 rugsėjo 14 dieną, dalyvaujant gausiam būriui svečių, iškilmingai buvo atidarytas Japoniškas sodas.

Klaipėdos miesto savivaldybės pranešimas spaudai

https://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/klaipedoje-atidarytas-japoniskas-sodas-1825938/

https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1231669/klaipedoje-irengtas-japoniskas-sodas

paskelbta 2020 05 28

ASIST mokymai

   Rugpjūčio 27-28 dienomis tarnyboje vyko savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai ASIST. Mokymų vadovės Ugnė Kabelkaitė ir Jurgita Rimkevičienė dvi dienas mokė mus kaip atpažinti, reaguoti ir padėti linkusiems į savižudybę. Buvo daug praktinių užsiėmimų, daug išmokom, daug patyrėm. Tema sunki ir kai kuriuos iš mūsų liečianti asmeniškai.

   Net 5% mūsų šalies gyventojų kartais svarsto apie savižudybę. Statistika rodo, kad Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal savižudybių skaičių. Lietuvoje buvo 24,4 mirčių 100 tūkstančių gyventojų 2018 metais. Palyginimui, Europos Sąjungos vidurkis – 11 mirčių 100 tūkstančių gyventojų.

  Daugiau informacijos -  internetinėje savižudybių prevencijos iniciatyvos „Tu esi“ platformoje krizę išgyvenantiems žmonėms, jų artimiesiems bei pagalbą teikiantiems profesionalams.


2020 08 28 ASISTm

 

paskelbta 2020 05 28

PO KARANTINO  

NUO BIRŽELIO 3 DIENOS

TĘSIAMI:

NEMOKAMI, NUOLAT VYKSTANTYS

MOKYMAI- POKALBIAI

„ TĖVAMS, AUGINANTIEMS SKIRTINGO AMŽIAUS VAIKUS“

Tai 8 susitikimų užsiėmimai, kuriuose aptariama auklėjimo abėcėlė, sudėtingos auklėjimo situacijos ir jų sprendimo būdai

REGISTRACIJA IR IŠSAMESNĖ INFORMACIJA  TELEFONU: 8 699 10201

Adresas: Debreceno 41- 121, Klaipėda

Vedėja: psichologė Rasa Zinkevičienė

 

 

paskelbta 2020 04 28

Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos informacija

Emocinė parama pedagogams. Nuotolinio mokymo organizavimas gali kelti iššūkių. Karantino metu pedagogams kyla daug įvairių jausmų. Dalinantis šiais jausmais galime lengviau įveikti kasdien kylančius sunkumus. Mūsų tarnybos psichologai yra pasirengę išklausyti mokytojus. Galimos vienkartinės ir tęstinės konsultacijos telefonu ir vaizdo pokalbiais. Pokalbiui registruotis telefonu 8699 10201.

Metodinė pagalba pedagogams. Mūsų tarnybos specialistai teikia visapusišką specialiąją pedagoginę, psichologinę ir socialinę pagalbą pedagogams, patiriantiems iššūkius organizuojant mokymą nuotoliniu būdu. Telefonas pasiteiravimui ir registracijai: 8699 10201.

Metodinė pagalba mokyklų psichologams. Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologai teikia individualias supervizijas telefonu ir vaizdo pokalbiais. Telefonas pasiteiravimui ir registracijai: 8699 10201.

Pagalba elektroniniais laiškais. Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai – psichologai, logopedai, specialieji ir socialiniai pedagogai – mielai atsakys į tėvų, globėjų, pedagogų bei kitų su vaikais susijusių asmenų klausimus dėl įvairių problemų, iškylančių auklėjant ir ugdant vaikus namuose, darželyje, mokykloje ar kitoje aplinkoje. Specialistai atsakys Jums el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

paskelbta 2020 04 09

REKOMENDACIJOS SPECIALIESIEMS PEDAGOGAMS

 Nacionalinė švietimo agentūra išleido "Rekomendacijas švietimo įstaigų pagalbos mokiniui specialistams (logopedams, specialiesiems pedagogams, surdopedagogams, tiflopedagogams) dėl specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo karantino metu".  REKOMENDACIJOS

 

paskelbta 2020 03 10 

Kūrybiška asmeninio augimo programa –
meno terapijos užsiėmimai tėvams

“KAIP ĮTAMPĄ PAVERSTI DŽIAUGSMINGA KASDIENYBE”

Norite pagerinti santykius su vaiku? Nesate tikri, kaip pasielgti keblioje situacijoje?
Patiriate stresą ar nespėjate visko, kas suplanuota?
O gal tiesiog norite geriau išnaudoti savo vidinį potiencialą?

Tuomet kviečiame į 10 meno terapijos užsiėmimų ciklą, kuriuose spalvų ir meno formomis galėsite išreikšti savo jausmus, geriau susigaudyti mintyse, ieškoti naujų įžvalgų apie save ir bendravimą su vaiku, įsisąmoninti įvairius tėvystės aspektus, keisti savo elgesį  ir kurti harmoningesnius santykius su vaiku.

Kiekvieno susitikimo metu turėsite galimybę susipažinti su vis kitais meno terapijos metodais, kurie nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas ir noras dalyvauti.

Planuojama užsiėmimų pradžia kovo 25 d. ir vyks kartą per savaitę (trečiadieniais), nuo 9.30 iki 12.00 val. Trukmė – apie 2,5 val. 

Vieta – Pedagoginė psichologinė tarnyba; Debreceno g. 41, Klaipėda.

Užsiėmimus ves psichologė Jurgita Vainauskienė. 

Vietų skaičius ribotas (iki 8).

Būtina registracija tel.:  8 699 10201.

 

MenoTher

paskelbta 2020 01 27 

  KVIEČIAME  Į SAVITARPIO PARAMOS, SAVIGLOBOS IR MOKYMŲ GRUPĘ

  Darbo ir šeimos vaidmenų derinimas.

    Užsiėmimai skirti savęs, kaip vyro/moters, tėvo/ mamos ir darbuotojo/specialisto pažinimui ir kt. vaidmenų pažinimui.

      Grupės metu tėvai turės galimybę geriau pažinti ir suprasti save, didinti suvokimą apie savo ir savo vaikų poreikius, pažvelgti į problemas nauju žvilgsniu, tapti drąsesniais, labiau savimi pasitikinčiais bei patirti bendrumo ir artumo su kitais grupės dalyviais jausmą. Tai proga vėl iš naujo atrasti ir priimti save.  

     Registracija tel. 8 68545850.

      Užsiėmimai vyks  sausio  30 d., vasario 6, 13,20,27 d.d.  08.00 iki 13.00 val. Debreceno g. 41, Klaipėda.

 

 

paskelbta 2020 01 26

  Tėvystės įgūdžių grupė

        - tai 2020 metais nuolat vykstantys tėvystės įgūdžių kursai tėvams. Išduodami pažymėjimai.

   Registracija telefonu 8 699 10201.

   Susitikimuose aptariame auklėjimo abėcėlę. Aiškinamės, kaip auklėjimas ugdo vaiko savireguliaciją smegenų lygmenyje. Be to, tyrinėjame dalyvių patirtas sudėtingas auklėjimo situacijas ir aptariame jų sprendimų būdus. Šie kursai tinka visokio amžiaus vaikų tėvams/ globėjams.

   Kurso pavadinimas: Poroms, auginančioms skirtingo amžiaus vaikus.

   Kursai vyksta Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, Debreceno 41, Klaipėda.

   Kursų vedėja psichologė Rasa Zinkevičienė.

paskelbta 2020 01 06

KVIEČIAME Į UŽSIĖMIMUS

  Psichologės Vaiva Juknevičienė ir Indrė Žutautaitė kviečia į užsiėmimus.  Nuo šio ketvirtadienio  vyks užsiėmimai 15-16 metų paaugliams, trukmė nuo 15.00 iki 16.30 valandų. Į kiekvieną užsiėmimą galima registruotis kaip į atskirą. 

  Skelbimas

2020 01 06 Pažink save skelbimas

 paskelbta 2020 01 02

PSICHOLOGO ATRANKA

Skelbiama atranka į psichologo vietą. 

SKELBIMO TEKSTAS

 

paskelbta 2019 12 17

ORGANIZUOJAMI MOKYMAI 

     Nuo 2020 metų sausio 9 dienos bus vykdomi mokymai, kurių tikslas – ugdyti tėvų, auginančių įvairių raidos sutrikimų, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčius vaikus, gebėjimus taikyti kasdienio bendravimo strategijas, efektyviai naudoti ankstyvosios intervencijos būdus, reikiamas pagalbos priemones, padėsiančias lavinti esminius su vaiko raida susijusius įgūdžius. 

     Projektas „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“ (Nr. 09.4.2-ESFA-V-715-01-0002) yra įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.4.2-ESFA-V-715 priemonę „Formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų įvairioms besimokančiųjų grupėms teikimas“ (toliau – Projektas).

     Projekto tikslas – skatinti šalies suaugusiųjų dalyvavimą mokymesi visą gyvenimą, siūlant jiems aktualias ir patrauklias bendrųjų ir pagrindinių kompetencijų ugdymo paslaugas savivaldybėse bei kokybiško ugdymo turinio pagalba stiprinti suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi sistemos funkcionalumą.

     Projekto vykdytojas: Biudžetinė įstaiga Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras.

     Bus vykdoma atranka, nes turime tik 20 vietų ir atrenkami ankstyvojo amžiaus vaikų tėveliai ir mokytojai dirbantys su jais. Dar 20 vietų skirta Klaipėdos rajonui.  Mokymų trukmė vienai grupei – 24 akad. val. Per savaitę ne daugiau 8 akad val.

     Prašau registruotis į formą, kurią rasite paspaudę šią nuorodą:
 

Mokymai vyks Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje 121 kab. (adresas Debreceno g. 41, Klaipėda)

Mokymų trarkaraščiai:  rytinė grupėpopietinė grupė

Kilus klausimams kreiptis į Ulijaną Petraitienę, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorę tel. (846) 345420

     

paskelbta 2019 11 05

TĖVYSTĖS MOKYMAI

Renkama grupė į Įsisąmoninimu grįstos tėvystės mokymus

 Mokymų PROGRAMA

2019 11 05 Demesinga tevyste

 

paskelbta 2019 11 04

Nauji leidiniai

Išleistas Lietuvos autizmo asociacijos žurnalo 2 ir 3 numeriai:

Žurnalas "Lietaus vaikai" 2019/Nr.2 liepa

Žurnalas "Lietaus vaikai" 2019/Nr.3 rugsėjis

 

paskelbta 2019 07 01

Naujas leidinys

Išleistas Lietuvos autizmo asociacijos žurnalas:

Žurnalas "Lietaus vaikai" 2019/Nr.1 gegužė

paskelbta 2019 05 31

Trečiadienį, gegužės 29 mūsų tarnybos kiemelyje buvo atvykusi delegacija iš Kudži miesto (Japonija). Ta proga buvo įkasta laiko kapsulė ir pasodintas sakuros medelis.

Balticum žinių nuoroda: https://www.facebook.com/balticumzinios/videos/627508144328065/

paskelbta 2019 05 13

Nauja knyga

   Knygynuose pasirodė mūsų tarnybos psichologės - psichoterapeutės Vilmos Mažeikienės knyga "Kai augti sunku: vaikų ir paauglių psichologinės problemos ir jų sprendimo būdai" (Vilnius: Tyto alba, 2019). 

    Gegužės 8 dieną, tarnybos posėdžio metu Vilma Mažeikienė pristatė savo knygą bendradarbiams ir miesto mokyklų psichologams. Vilma pasidalino knygos rašymo patirtimi, atsakė į klausimus.

2019 05 09 V.M.knyga  2019 05 08 V.M.kygos pristatymas 

 

    Dienraštis "Klaipėda" gegužės 9 dieną išspausdino žurnalistės Ievos Liškevičiūtės interviu su autore "Skaudi psichologės patirtis sugulė į knygą", kuriame ji atskleidžia knygos atsiradimo istoriją, jos paskirtį bei joje išdėstomas temas. Psichologė paliečia paplitusius mitus, trukdančius siekti psichologinės pagalbos, ragina nedelsti - kreiptis pagalbos ir kantriai bei ištvermingai spręsti problemas.

   Interviu tekstas

 Taip pat interviu su Vilma Mažeikiene buvo paskelbtas žurnale Moters savaitgalis+TV: 2019 gegužės 24-30d. Nr. 21 (1062)

paskelbta 2019 04 12

Publikuotas mokslinis tiriamasis darbas

Ugdymo karjerai metodininkė Kristina Gelažauskienė, bendradarbiaudama su Šiaulių universitetu, atliko tyrimą  "MOKINIŲ UGDYMAS KARJERAI BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE: PRAKTINIS ĮGYVENDINIMAS, PROBLEMOS IR TOBULINIMO GALIMYBĖS". Straipsnis apie šį  mokslinį tiriamąjį darbą publikuotas  leidinyje Academija. 
 

Nuoroda: 

https://www.academia.edu/38682675/STUDENTS_CAREER_EDUCATION_IN_GENERAL_EDUCATION_SCHOOLS_PRACTICAL_IMPLEMENTATION_PROBLEMS_AND_IMPROVEMENT_POSSIBILITIES?coauthor_invite=e15a93435fc6490867234f169d514c01&src=title

Pateikiame jo santrauką:

MOKINIŲ UGDYMAS KARJERAI BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE:
PRAKTINIS ĮGYVENDINIMAS, PROBLEMOS IR TOBULINIMO GALIMYBĖS

      Mokyklos reikšmė profesijos pasirinkimo procese vaidina ypač didelį vaidmenį. Mokykla turi užtikrinti, kad mokinių karjeros kompetencijos būtų vystomos, atsižvelgiant į mokinių polinkius, vertybes ir sugebėjimus. Svarbu sudaryti sąlygas mokiniams pažinti savo asmenines savybes ir gebėjimus, suteikti jiems informacijos apie profesijų ir darbo pasaulį bei skatinti juos ieškoti ir rasti atitikmenį tarp jų asmenybės ir atitinkamos profesijos. Mokykla ir joje teikiamos karjeros paslaugos turi padėti ugdytiniams priimti racionalų profesinį sprendimą, kuris tenkintų asmens ir visuomenės poreikius. Ugdymas karjerai yra bendras komandinis darbas, kurio sėkmė yra įmanoma tik tuomet, jei dauguma mokyklos darbuotojų prisideda prie karjeros kompetencijų ugdymo, įvairios mokyklos veiklos, orientuotos į mokinių asmenybės brandą, padeda jiems įgyti ir plėtoti sėkmingai karjerai reikalingas kompetencijas. 2017 metais buvo atliktas tyrimas Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose. Tyrimo objektas - ugdymas karjerai bendrojo ugdymo mokyklose. Tyrimo tikslas - nustatyti mokytojų požiūrį į ugdymą karjerai bendrojo ugdymo mokyklose. Tyrime dalyvavo 100 bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų. Tyrimo rezultatai atskleidė, jog ugdymas karjerai bendrojo ugdymo mokyklose yra problemiškas, nes ugdymo procesas labai intensyvus, trūksta laiko šios srities veikloms vykdyti, trūksta nuoseklumo, finansavimo, ne visose mokyklose rengiama ugdymo karjerai programa, nepakanka ugdymo karjerai metodinių priemonių, stokojama visos mokyklos bendruomenės įsitraukimo į ugdymo karjerai proceso organizavimą bei socialinių partnerių pagalbos ugdymo karjerai veiklų įgyvendinimui už mokyklos ribų.

paskelbta 2019 04 04

Tarnybai - 22-ji!

Tarnyba įkurta 1997 m. balandžio 1 d. Šventėme 22-ąjį gimtadienį dalyvaudami smagioje viktorinoje. Jos metu reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su Tarnybos istorija. Teisingai atsakiusiems įteikti šmaikštūs, "vertingi" prizai. Šventės pabaigoje draugiškai užpūtėme iš skanėstų suformuoto torto žvakutes.

2019 04 03 svente01  2019 04 03 svente03

paskelbta 2019 03 15

Metodinė diena "Kurčneregių mokinių pažinimas ir saveikos principai"

 Kovo 14 d. Klaipėdos PPT vyko metodinė diena "Kurčneregių mokinių pažinimas ir saveikos principai". LASUC kurčneregių ugdymo poskyrio vedėja Dalia Taurienė supažindino dalyvius su kurčineregių mokinių pažinimo ir ugdymo ypatumais.

2019 03 14 01   2019 03 14 02   2019 03 14 03

 

paskelbta 2019 02 22

Praktikumas "Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo būdų bei metodų plėtra"

 

      Vasario 20 d. PPT susirinko būrelis Klaipėdos m. bendrojo lav. mokyklų mokytojų pasidalinti darbo patirtimi su mokiniais, patiriančiais mokymosi sunkumų.

      Anglų k. mokytoja Lina Juknevičienė, pristatė savo darbe taikomą „Kahoot“ kalbų programėlę, žinių išmokimo sistemą +3, -3, ½, pateikė video bei foto medžiagą kaip vaikus motyvuoti jau pamokos pradžioje, veiklas netradicinėje  aplinkoje.

2019 02 22 koliažas

      Mokytojos Jurgita Širvienė ir Vaida Bunevičiūtė - Kudinova pristatė ,,Valdorfo pedagogikos elementų taikymą Gedminų progimnazijoje". Pateikė  natūralių medžiagų panaudojimo galimybes ir įvairovę gaminant vaizdines priemones. Parodė mokinių vedamus dienoraščius „Didžiuosius sąsiuvinius“. Turėjome galimybę išbandyti ritmikos pratimus naudojant įvairių kruopų maišiukus, prisiminti istorinius įvykius naudojant akmenukus, dirbti grupelėse, kai šalia triukšmingai dirba kita grupė. Mokytojos pasidalino įspūdžiais iš skaitymo valandėlių su šuniuku Kleopatra.

     Pradinių kl. mokytoja Jolanta Lekavičienė kalbėjo apie darbą su vaikais, turinčiais emocijų, elgesio sutrikimų. Ji akcentavo mokinio, jo tėvų ir mokytojos 

    Mokytoja Lauryna Eirošė ir specialioji pedagogė Laura Daubarienė pabrėžė vaiką ugdančių specialistų bendradarbiavimą, „priėjimą“ prie vaiko, vaiko gebėjimų išskyrimą ir tolimesnius darbo etapusbendradarbiavimo svarbą, bendrų taisyklių rengimą, vieningą jų laikymąsi. Taip pat pabrėžė kitų klasės vaikų ir jų tėvų požiūrį, pagalbos būdus. Mokytoja pasidalino taikytais pykčio valdymo žingsniais, tinkamo elgesio ugdymo principais.

 

    Mokytoja Daiva Remeikienė pristatė MozaBook programą, jos taikymo galimybių įvairovę. Pasidalino patirtimi, kaip naudojant šią programą net mokymosi sunkumų patiriantys mokiniai noriai ir aktyviai analizuoja, atpasakoja skaitytą tekstą, patys kuria pasakojimą.. Pristatė IMO – LEARN kubų taikymą ugdymo proecese. Išbandėme jų taikymo galimybes.  

    Mokytoja Žaneta Norkuvienė akcentavo mokinių savo veiklos įsivertinimą. Ji pabrėžė vaikų mokymą pastebėti ir išsitaisyti savo klaidas.

   Pedagogės vieningai akcentavo, kad kiekvienam vaikui be galo svarbus sėkmės pojūtis, ne tik pažangos, bet ir pastangų pastebėjimas bei įvertinimas.

       ‚,Geras mokytojas pagalvoja apie mokinius ir ne mokykloje būdamas“ (S. Eitminavičius).

        Specialioji pedagogė R. Remeikienė

paskelbta 2019 02 08

SPPC tinklapyje:

Parengtos rekomendacijos dėl ugdymosi poreikių atpažinimo ir pagalbos teikimo

Siekiant laiku atpažinti mokinių ugdymosi poreikius kylančius iš nepalankaus socialinio, kultūrinio, ekonominio konteksto, dėl nepalankių aplinkos sąlygų / veiksnių ir laiku suteikti tikslingą pagalbą, užkertant kelią kylantiems mokymosi sunkumams, ankstyvam iškritimui iš švietimo sistemos, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras parengė „Ugdymosi poreikių, kylančių dėl nepalankių aplinkos veiksnių, atpažinimo kriterijus ir rekomendacijas dėl pagalbos priemonių mokiniams, turintiems ugdymosi poreikių dėl nepalankios aplinkos veiksnių“, kurios leistų pedagogams kuo anksčiau pastebėti, operatyviau reaguoti ir spręsti kylančias problemas bei suteikti mokiniui reikalingą pagalbą. Tikimės, kad šios rekomendacijos bus naudingos tiek jauniems, neseniai pedagoginį kelią pradėjusiems,  tiek ir anksčiau pedagogines studijas baigusiems mokytojams.

NUORODA Į DOKUMENTĄ

 

paskelbta 2018 09 18

 LLA logo

2018 m. spalio 25 d. Šiauliuose vyks LLA mokslinis praktinis seminaras „Šiuolaikinės logopedijos ir logoterapijos aktualijos“ ir Visuotinis LLA narių susirinkimas. Norintys ten vykti iš Klaipėdos, prašome kreiptis į Rita Nemčiauskienė (rita.nemrita@ gmail. com)

 

   paskelbta 2018 06 12

     STARTAS ERASMUS + PROJEKTO „ RINKITĖS SAVO KELIĄ“ VEIKLOJE

Programos logotipas

         Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba (toliau – Tarnyba) kartu su projekto partneriais iš Čekijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos pradėjo savo veiklą Erasmus+ Gerosios praktikos mainus remiančios strateginės partnerystės jaunimo srityje programos finansuojamame projekte „Rinkitės savo kelią“ (angl. ‚Follow Your Way“). Šio projekto tikslas – dalintis patirtimi ugdymo karjerai srityje. Projekto metu bus analizuojama situacija partnerių šalyse, dalinamasi šalių patirtimi, rengiami mokymai karjeros specialistams. Projektas vyks 2018–2020 m.

    2018 m. birželio 2–4 dienomis Prahoje vyko pirmasis partnerių susitikimas. Jame dalyvavo tarnybos metodininkės Loreta Staškūnienė ir Kristina Gelažauskienė. Susitikimo metu parneriai pristatė savo atstovaujamas organizacijas, aptarė projekto programą, numatė tolimesnių veiklų ir susitikimų tvarkaraštį.

 1   2   3

 

4   5   6

 

 

paskelbta 2018 05 02

 KONFERENCIJOS ĮSPŪDŽIAI

Balandžio 26 dieną tarnybos salėje vyko konferencijTERAPIJOS, ASISTUOJANT GYVŪNUI, DABARTINĖ SITUACIJA IR TEISINIO REGLAMENTAVIMO POREIKIS

Dalies konferencijos video medžiaga įdėta: http://www.zmogus.info/psichologija ir https://www.youtube.com/watch?v=6VmxngEXPxo&feature=youtu.be

 2018 04 26 01 

Muzikinė įžanga

2018 04 26 02

 Švietimo sk. vedėjo pavaduotojos V. Kazakauskienės sveikinimas

2018 04 26 03

Direktorės Ulijanos Petraitienės sveikinimas

 

  2018 04 26 04
   Hele Aluste (Estija) pranešimas

 2018 04 26 05 

Jurgitos Rutkienės (Šiauliai) pranešimas

2018 04 26 06

  Brigitos Kreivinienės (Jūrų muziejus) pranešimas

 

  2018 04 26 07  

Larisa Choziainova (Sankt Peterburgas, Rusija)

2018 04 26 08

 

 2018 04 26 09

Liana Brazdeikienė su Natalija Zukhbaya sėkmingai vertėjavo

   2018 04 26 10

 

2018 04 26 11             

Konferenciją filmavo Andrejus Larionovas (http://www.zmogus.info/)

 

2018 04 26 14           2018 04 26 13

 

 

2018 04 26 16

 Konferencijos organizatoriai

 

  2018 04 26 15  

 Konferencijos pranešėjai

 

2018 04 26 12

 Dėkojame visiems organizatoriasm, pranešėjams, dalyviams.

 

paskelbta 2018 04 11

STRAIPSNIS

Apie karjeros specialistų reikšmę bendrojo ugdymo mokyklose ir jų darbo problemas pasisako K. Gelažauskienė, Klaipėdos PPT ugdymo karjerai metodininkė.

Nuorodos į straipsnį:
https://www.kurstoti.lt/s/7519/auga-ugdymo-karjerai-specialistu-poreikis  
https://www.etaplius.lt/auga-ugdymo-karjerai-specialistu-poreikis-bendrojo-ugdymo-mokyklose

 

 

  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. vasario 5 d. įsakymas Nr. V-100 "Dėl švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. V-1106 "Dėl priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo".

  Nuo 2017 rugsėjo 1 d įsigalioja šie teisės aktai:

2017 08 30
Švietimo ir mokslo ministerijos ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro užsakymu parengtos Lietuvių kalbos pradinio ir pagrindinio ugdymo programos mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl klausos sutrikimo, taip pat metodinės rekomendacijos mokytojams dėl pradinio ir pagrindinio lietuvių kalbos Bendrųjų ugdymo programų pritaikymo ar individualizavimo mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.
Tikimės, kad šios rekomendacijos palengvins lietuvių kalbos mokytojų, dirbančių su mokiniais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių darbą, padės tinkamai organizuoti ugdymo(si) procesą, sėkmingiau vykdyti įtraukųjį ugdymą.