2025-04-22
Tęsiama interaktyvių sodų kūrimo veikla visame Baltijos jūros regione
Tarptautinis bendradarbiavimas kuriant interaktyvius sodus tęsiasi - 2025 metų balandžio 7 d. projekto „Interaktyvūs sodai“ partneriai susitiko Europos Sąjungos namuose Rygoje, kur vyko aktyvi diskusija apie ligšiolinius pasiekimus ir ateities iššūkius - tiek kuriant modernius interaktyvius sodus, tiek plėtojant šiuolaikinius skaitmeninius sprendimus, tiek ieškant geriausių lankytojų įtraukimo būdų.
Projekto pavadinimas „Interaktyvūs sodai“ atspindi pagrindinį jo tikslą - kurti sodus, kurie ne tik džiugina akį, bet ir aktyviai įtraukia lankytojus bei suteikia galimybę grįžtamajam ryšiui. Susitikime Rygoje buvo aptarti keli svarbūs žingsniai siekiant šio tikslo. Kaip vienas iš esminių elementų planuojama sukurti vieningą lankytojų apklausos klausimyną, kuris padės įvertinti tiek naujųjų sodų funkcionalumą, tiek lankytojų patirtį. Artimiausiu metu, bendradarbiaujant su Vidžemės taikomųjų mokslų universitetu, kuris yra atsakingas už projekto metodologiją ir duomenų analizę, bus patikslintas apklausos laikas ir metodai kiekviename iš projekte dalyvaujančių sodų, o duomenis planuojama pradėti rinkti jau šį 2025 m. pavasario-vasaros sezoną. Susitikimo dalyviai taip pat turėjo išskirtinę galimybę pirmieji susipažinti su dar vienu inovatyviu projekto rezultatu - Vidžemės taikomųjų mokslų universiteto kuriama virtualios realybės (VR) priemone. Nors ji dar tik kuriama, jos demonstravimas leido suprasti naujas galimybes. Skirtingai nuo virtualių ekskursijų, šis įrankis leis naudotojams kurti ir patirti savo svajonių sodą - pasirinkti kraštovaizdį, metų laikus, sodinti augalus ir stebėti jų vystymąsi, mėgaujantis atpalaiduojančia atmosfera su gamtos garsais. Didelė susitikimo dalis buvo skirta projekto veiklos pažangai kiekvienoje šalyje partnerėje. Žiemgalos planavimo regionas tęsia parengiamuosius darbus interaktyvių sodo elementų kūrimui keliose Žiemgalos vietose. Keli objektai šiuo metu yra planavimo ir projektavimo etape: Jēkabpils apskrities savivaldybė ruošiasi rengti teminio sodo „Sēlija zaļo“ techninį projektą, o Jelgavos apskrities savivaldybė pradeda parengiamuosius interaktyvaus sodo Kroņvircavos dvaro parke projektavimo darbus. Tuo pačiu metu Aizkrauklės apskrityje (Aizkrauklės ir Jaunjelgavos miesteliuose) Žiemgalos planavimo regionas planuoja užtikrinti želdinių įrengimą ir specialios įrangos, pavyzdžiui, lauko būgnų ir saulės įkrovimo stotelių, įsigijimą ir įrengimą. Taip pat Bauskėje, Karpos sode, planuojama atlikti specialius kraštovaizdžio formavimo ir apželdinimo darbus, kurie papildys esamą žaliąją struktūrą, pakeis audros pažeistus medžius ir sukurs informacines lenteles prie naujų želdinių, kad sodas taptų edukacine ir ekologiškai vertinga viešąja erdve.
Kiti projekto partneriai taip pat pasidalijo savo įgyvendinta ir planuojama veikla. Pavyzdžiui, Dobelės apskrities Sodininkystės institutas kuria naujus informacinius stendus ir bando įvairius lankytojų grįžtamojo ryšio metodus, įskaitant QR kodus ir balsavimą natūraliomis medžiagomis. Partneriai Suomijoje vasarą ruošiasi įgyvendinti kelias bandomąsias veiklas, kuriose dalyvaus įvairios bendruomenės grupės, pavyzdžiui, senjorai ir specialiųjų poreikių turintys žmonės. Tuo tarpu partneriai Lietuvoje atlieka sodo sutvarkymo darbus ir organizuoja infrastruktūros atnaujinimo viešuosius pirkimus.
Partneriai taip pat aptarė kitas projektų įgyvendinimo kryptis, kurios bus naudingos platesnei bendruomenei. Aptartas būsimas darbas tobulinant interneto svetaines, kad būtų užtikrinta lengvesnė prieiga prie informacijos apie projekte dalyvaujančius sodus ir planuojamus renginius, įskaitant interaktyvius žemėlapius. Taip pat aptarti būsimi vieši meistriškumo kursai sodininkystės srityje Latvijoje ir konkretūs žinių perdavimo renginiai, kurie padės stiprinti savivaldybių specialistų ir nevyriausybinių organizacijų gebėjimus. Reikšmingas būsimas projekto renginys, planuojamas įgyvendinant projektą, taip pat yra šių metų rugsėjo pabaigoje Žiemgaloje vyksianti tarptautinė konferencija, kurią organizuos Žiemgalos planavimo regionas, kaip pagrindinis projekto partneris.
Projektas Nr. #C036 „Integruota interaktyvių viešųjų sodų plėtros sistema Baltijos jūros regione“ arba „Interaktyvūs sodai“ įgyvendinamas pagal 2021-2027 m. Baltijos jūros regiono programą. Bendras projekto finansavimas - 2 790 120 eurų (įskaitant 2 232 096 eurų ERPF kofinansavimą).
2025-03-31
https://www.klaipeda.lt/lt/es-
2024-09-25
Įkvepiantys bendradarbiavimo vizitai, skirti sodininkystei, tenkinančiai skirtingus bendruomenės poreikius
Baltijos jūros regiono programos projektas „Interaktyvūs sodai“ baigė keitimosi patirtimi vizitų etapą. Bendruose susitikimuose projekto dalyviai dalijosi partnerių patirtimi ir generavo naujas idėjas, kaip kurti visuomenei prieinamus sodus ir veiklas. Po susitikimo Žiemgaloje šių metų gegužę projekto susitikimai buvo surengti kitose šalyse partnerėse - Danijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje.
Danijoje projekto dalyviai susipažino su Orhuso universiteto bendradarbiavimu su muziejumi po atviru dangumi, kuriame įvairioms visuomenės grupėms demonstruojamos daržovių veislės ir aplinkai draugiški auginimo būdai. Čia vyksta ir praktiniai darbai, ir moksliniai tyrimai studentams bei moksleiviams, taip pat suteikiama galimybė vietos bendruomenių žmonėms susitikti ir veikti kartu.
Kolegos iš Suomijos pristatė terapinio sodo kūrimo principus, planavimą ir gyventojų įtraukimą į jo kūrimą. Projekto dalyviai aplankė Elonkierto gamtos parką, kuris buvo sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant Gamtos išteklių institutui, vietos valdžios institucijoms, verslininkams ir bendruomenėms. Pažintiniame take lankytojai gali išmokti, kaip atsargiai naudoti gamtos dovanas - valgomuosius ir vaistinius laukinius augalus. Toliau partneriai susipažino su Suomijoje auginamais žemės ūkio augalais - stebėdami juos gamtoje, gaudami informacijos iš ten esančių stendų,
taip pat degustuodami vietinius produktus, Aplinkosauginis sąmoningumas čia skatinamas organizuojant kūrybinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiesiems, kuriuose naudojamos Suomijos gamtos ir kaimo medžiagos.
Estijos kolegos dalijosi patirtimi, kaip Tartu miesto vejose įveisti pievų augalus, kuriuos reikia šienauti rečiau, kad mieste sumažėtų triukšmas ir dulkės. Karštomis vasaros dienomis tokios vejos suteikia daugiau drėgmės ir vėsina orą, todėl aplinka tampa malonesnė. Rakverėje buvo pademonstruota, kaip buvęs žvyro karjeras paverčiamas gražia žalia erdve, skirta sportui, poilsiui ir kultūriniams renginiams.
Lietuvos kolegos Biržuose ir jų apylinkėse pademonstravo, kaip, pasitelkiant pasakojimus, vaizdinę medžiagą ir įtraukiant lankytojus, atrasti istoriją, paaiškinti geologinius procesus ir išsaugoti maisto gaminimo tradicijas. Biržų kraštą apibūdina ir vis dar formuojasi įgriuvos, pavyzdžiui, šiais metais užregistruotos 49 naujos įgriuvos. Nors Biržų rajono gyventojams tai kasdienis iššūkis, prie kurio tenka prisitaikyti, įgriuvos taip pat yra įdomus turistinis objektas - pavyzdžiui, Kirkilų gamtos parkas ir apžvalgos bokštas yra vieni populiariausių turistinių objektų. Kito Lietuvos partnerio – Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos – atstovai nuotoliu pademonstravo savo japoniško stiliaus sodo atsiradimą, jo kūrimą bei panaudojimą terapinėms veikloms bei kitoms bendruomenės reikmėms.
Projekto tikslas - kurti visuomenei prieinamus sodus, kuriuose būtų galima palaikyti sveikatą, pajusti sodo pojūtį ir šviesti lankytojus tiek naudojant išmaniąsias ir naujoviškas priemones, tiek iš arčiau matant ir jaučiant augalus ir aplinką aplinkoje. Projekto partneriai taip pat rūpinsis keitimusi informacija tarp kaimyninių šalių, kad įvairios soduose vykdomos veiklos būtų geriau žinomos ir lengviau randamos. Projektui vadovauja ir jį prižiūri Žiemgalos planavimo regiono specialistai. Pirmaisiais projekto metais partneriai keitėsi patirtimi, bendradarbiaudami su nevyriausybinėmis organizacijomis organizavo švietėjišką ir sveikatinimo veiklą. Sodų planavimas, projektavimas, informacijos rengimas ir virtualaus modelio kūrimas dažniausiai tebevyksta.
Exchange visits on gardening for different community needs end with inspiration
The Baltic Sea Region Programme project “Interactive Gardens” has completed its phase with experience exchange visits. In joint meetings, project representatives shared the partners’ experiences and generated new ideas for creating gardens and activities accessible to the public. After the meeting in Zemgale in May this year, project meetings were organised in the other partner countries – Denmark, Finland, Estonia and Lithuania.
In Denmark, project participants got to know Aarhus University’s cooperation with an open-air museum, showing vegetable varieties and environmentally friendly growing techniques to different groups of society. Both practical work and research for students and pupils take place here, as well as an opportunity for people from local communities to meet and work together.
Colleagues from Finland presented the principles of creating a therapeutic garden, planning and the involvement of residents in its creation. The project participants visited the Elonkierto nature park, which was created in close cooperation between the Institute of Natural Resources, local governments, entrepreneurs and communities. On the nature trail, visitors can learn how to carefully use nature’s gifts – edible and medicinal wild plants. Next, the partners got to know the agricultural plants grown in Finland – observing them in nature, getting information from the stands located there, as well as tasting local products, Awareness of the environment is promoted here by organising creative activities for both children and adults, using materials from Finnish nature and countryside.
Estonian colleagues shared their experience of introducing meadow plants into Tartu’s lawns, which need to be mowed less often to reduce noise and dust in the city. On hot summer days, such lawns provide more moisture and cool the air, making the environment more pleasant. In Rakvere, the transformation of a former gravel quarry into a beautiful, green space for sport, recreation and cultural events was demonstrated.
Lithuanian colleagues in Birži and their surroundings showed how to discover history, explain geological processes and preserve cooking traditions with the help of stories, visual materials and the involvement of visitors. Sinkholes, which are still forming, are a defining element of the Birži area and are still forming, for example, 49 new sinkholes have been registered this year. Although it is an everyday challenge for the residents of the Biržu district, to which they have to adapt, sinkholes are also an interesting tourist destination – for example, the Kirkili nature park and the observation tower have been one of the most popular attractions in Lithuania.
The purpose of the project is to develop gardens accessible to the public for maintaining health, getting the feeling of a garden and educating visitors both by using smart and innovative tools and by seeing and feeling the plants and environment in the surroundings more closely. The project partners will also take care of the exchange of information between neighboring countries, so that the various activities in the gardens are better known and easier to find. The project is managed and supervised by specialists from the Zemgale planning region. In the first year of the project, experience was exchanged between partners, and educational and health-promoting activities were organized in cooperation with non-governmental organizations. Garden planning, design, information preparation and virtual model development are mostly still ongoing.
__________________
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos
finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba .
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma,
kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas
„Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties plėtra pažeidžiamoms grupėms“, (ACCESSlife, LLI-365)
VYKO NUOTOLINIAI MOKYMAI
Sausio 20-21 dienomis vyko projekto AccessLife nuotoliniai mokymai, kuriuos organizavo vadovaujantis partneris - Dobelės savivaldybė (Latvija). Mokymai buvo skirti supažindinti projekto partnerius su Dobelėje vykdoma veikla - naujos paslaugos "Atokvėpio akimirka", (originalo kalba - "Atelpas brīdis" ) įgyvendinimu. Naujoji paslauga skirta palengvinti šeimų, auginančių vaikus su speciaisiais poreikiais ir funkciniais sutrikimais, kasdienį gyvenimą. Mokymuose buvo nagrinėjami šios paslaugos finansiniai, dokumentų tvarkymo, darbo organizavimo ir kiti svarbūs aspektai.
TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto metu siekiama sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis - sveikatos apsauga, užimtumo skatinimu.
Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos paslaugas bei kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Šį tikslą įgyvendina projekto partneriai: Dobelės apskrites savivaldybė (Latvija), ligoninė "Slimnica Gintermuiža" (Latvija), Kėdainių socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybė ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
Dobele apskrities savivaldybėje (Latvija) bus sukurta nauja socialinė paslauga "Atokvėpio akimirka" (angl, “Moment of Respite”), įrengti sensoriniai kambariai Kėdainių socialinės globos namuose ir Jelgavos ligoninėje "Slimnica Gintermuiza", "Sensacijos sodas" "Slimnica Gintermuiza", Japoniško stiliaus sodas terapinei ir edukacinei veiklai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Partnerių organizacijų darbuotojams organizuojami mokymai, susiję su naujos įrangos įvaldymu bei naujų paslaugų teikimu.
Akmenės rajono savivaldybė organizuoja 5 dienų stovykla Akmenėje “ Augame širdimi” (angl. “Growing with heart”), skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems/asistentams, o stovyklos veikla bus užbaigta koncertu. Pagrindinės šios stovyklos veiklos bus susijusios su terapija, naudojant muzikos instrumentus ir kitas meno priemones. Bus sukurtas trumpas filmas apie stovyklą, koncertą ir parodą, siekiant sustiprinti supratimą apie specialiųjų poreikių turinčius žmones, esančius šalia mūsų. Filmas bus rodomas dideliuose ekranuose urbanistinėje aplinkoje ir viešajame transporte.
Bus didinamas gyventojų informuotumas apie socialinių paslaugų prieinamumą Latvijoje ir Lietuvoje, naudojant informacijos sklaidos priemones: lankstinukus, informatyvius plakatus, filmus, partnerių internetines svetaines bei socialinius tinklus - Tviterio ir Feisbuko paskyras.
Tikimasi, kad projekto sukurta verte pasinaudos daugiau nei 4200 žmonių. Tai partnerių organizacijų klientai, jų šeimų nariai bei visuomenė Klaipėdoje, Kėdainiuose, Akmenėje, Jelgavoje ir Dobelėje.
Daugiau apie Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos veiklą www.latlit.eu.
Nuoroda į oficialią ES svetainę: www.europa.eu
Paskelbta 2020-09-10
Paskelbtas straipsnis
Euroguidance portale, skirtame Čekijos ugdymo karjerai aktualijoms, rugsėjo 4 dieną publikuotas straipsnis "Školní kariérové poradenství v Litvě" apie Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos veiklą bei Lietuvos patirtį ugdymo karjerai srityje. Straipsnio autorė - Kristina Brezinova, informaciją apie Lietuvą ir Klaipėdos PPT suteikė ugdymo karjerai metodininkė Kristina Gelažauskienė. Straipsnio nuoroda: https://www.euroguidance.cz/novinky/2020/clanek.html
Straipsnio pdf kopija
Paskelbta 2020-09-02
Publikuotas straipsnis
Mūsų partnerių tinklapyje rugpjūčio 26 dieną publikuotas straipsnis "Školní kariérové poradenství v Litvě". Straipsnio nuoroda: https://zapojmevsechny.cz/clanek/detail/skolni-karierove-poradenstvi-v-litve
Straipsnio pdf kopija
Paskelbta 2020-07-28
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos
finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba .
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma,
kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas
„Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties plėtra pažeidžiamoms grupėms“, (ACCESSlife, LLI-365)
Japoniškojo sodo įrengimo darbai: artėjame prie finišo
TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto metu siekiama sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis - sveikatos apsauga, užimtumo skatinimu.
Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos paslaugas bei kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Šį tikslą įgyvendina projekto partneriai: Dobelės apskrites savivaldybė (Latvija), ligoninė "Slimnica Gintermuiža" (Latvija), Kėdainių socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybė ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
Dobele apskrities savivaldybėje (Latvija) bus sukurta nauja socialinė paslauga "Atokvėpio akimirka" (angl, “Moment of Respite”), įrengti sensoriniai kambariai Kėdainių socialinės globos namuose ir Jelgavos ligoninėje "Slimnica Gintermuiza", "Sensacijos sodas" "Slimnica Gintermuiza", Japoniško stiliaus sodas terapinei ir edukacinei veiklai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Partnerių organizacijų darbuotojams organizuojami mokymai, susiję su naujos įrangos įvaldymu bei naujų paslaugų teikimu.
Akmenės rajono savivaldybė organizuoja 5 dienų stovykla Akmenėje “ Augame širdimi” (angl. “Growing with heart”), skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems/asistentams, o stovyklos veikla bus užbaigta koncertu. Pagrindinės šios stovyklos veiklos bus susijusios su terapija, naudojant muzikos instrumentus ir kitas meno priemones. Bus sukurtas trumpas filmas apie stovyklą, koncertą ir parodą, siekiant sustiprinti supratimą apie specialiųjų poreikių turinčius žmones, esančius šalia mūsų. Filmas bus rodomas dideliuose ekranuose urbanistinėje aplinkoje ir viešajame transporte.
Bus didinamas gyventojų informuotumas apie socialinių paslaugų prieinamumą Latvijoje ir Lietuvoje, naudojant informacijos sklaidos priemones: lankstinukus, informatyvius plakatus, filmus, partnerių internetines svetaines bei socialinius tinklus - Tviterio ir Feisbuko paskyras.
Tikimasi, kad projekto sukurta verte pasinaudos daugiau nei 4200 žmonių. Tai partnerių organizacijų klientai, jų šeimų nariai bei visuomenė Klaipėdoje, Kėdainiuose, Akmenėje, Jelgavoje ir Dobelėje.
Daugiau apie Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos veiklą www.latlit.eu.
Nuoroda į oficialią ES svetainę: www.europa.eu
Paskelbta 2019--11-22
FINIŠAS ERASMUS+ PROJEKTO „ RINKITĖS SAVO KELIĄ“ VEIKLOJE
2019 m. lapkričio 15-18 dienomis vyko Klaipėdos PPT vykdomo Erasmus+ projekto „Rinkitės savo kelią“ (angl. ‚Follow Your Way“) partnerių susitikimas Marsciano mieste Italijoje. Į šį susitikimą vyko tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė bei metodininkės Loreta Staškūnienė ir Kristina Gelažauskienė.
Tai buvo paskutinis susitikimas, nes projekto veiklos baigiasi 2020 m. Jame buvo aptariami projekto rezultatai (pasiekimai, inovacijos, rodikliai) bei vertinimas. Buvo aptartos ir projekto tęstinumo galimybės bei jo kryptys.
Paskelbta 2019--11-08
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos
finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba .
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma,
kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas
„Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties plėtra pažeidžiamoms grupėms“, (ACCESSlife, LLI-365)
Partnerių mokymai Kėdainiuose
2019 metų spalio 23-24 dienomis septyni Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojai dalyvavo mokymuose „Socialinės įtraukties priemonių įvairovės plėtra ir žinių mainai“, kuriuos organizavo Kėdainių socialinės globos namai. Partnerių mokymai – viena iš suplanuotų projekto veiklų kurias projekto eigoje organizuoja kiekvienas partneris.
Mokymų metu nagrinėtos tokios temos, kaip „Pažinimo stimuliavimas pojūčiais“, „Mindfulness ir relaksacija“, „Relaksacijos galimybės“ ir kt.
Po užsiėmimų turėjom galimybę susipažinti su Kėdainių senamiesčio istorija bei su Kėdainių globos namų infrastruktūra bei veikla.
Sekantys – gegužės pradžioje vyksiantys mokymai yra numatyti Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, kur bus gvildenamos gyvūnų terapijos (kaniterapijos bei delfinų terapijos) temos bei kalbėsim apie socialinių įmonių veiklos skatinimą.
Nuotraukos iš mokymų Kėdainiuose.
TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto metu siekiama sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis - sveikatos apsauga, užimtumo skatinimu.
Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos paslaugas bei kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Šį tikslą įgyvendina projekto partneriai: Dobelės apskrites savivaldybė (Latvija), ligoninė "Slimnica Gintermuiža" (Latvija), Kėdainių socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybė ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
Dobele apskrities savivaldybėje (Latvija) bus sukurta nauja socialinė paslauga "Atokvėpio akimirka" (angl, “Moment of Respite”), įrengti sensoriniai kambariai Kėdainių socialinės globos namuose ir Jelgavos ligoninėje "Slimnica Gintermuiza", "Sensacijos sodas" "Slimnica Gintermuiza", Japoniško stiliaus sodas terapinei ir edukacinei veiklai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Partnerių organizacijų darbuotojams organizuojami mokymai, susiję su naujos įrangos įvaldymu bei naujų paslaugų teikimu.
Akmenės rajono savivaldybė organizuoja 5 dienų stovykla Akmenėje “ Augame širdimi” (angl. “Growing with heart”), skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems/asistentams, o stovyklos veikla bus užbaigta koncertu. Pagrindinės šios stovyklos veiklos bus susijusios su terapija, naudojant muzikos instrumentus ir kitas meno priemones. Bus sukurtas trumpas filmas apie stovyklą, koncertą ir parodą, siekiant sustiprinti supratimą apie specialiųjų poreikių turinčius žmones, esančius šalia mūsų. Filmas bus rodomas dideliuose ekranuose urbanistinėje aplinkoje ir viešajame transporte.
Bus didinamas gyventojų informuotumas apie socialinių paslaugų prieinamumą Latvijoje ir Lietuvoje, naudojant informacijos sklaidos priemones: lankstinukus, informatyvius plakatus, filmus, partnerių internetines svetaines bei socialinius tinklus - Tviterio ir Feisbuko paskyras.
Tikimasi, kad projekto sukurta verte pasinaudos daugiau nei 4200 žmonių. Tai partnerių organizacijų klientai, jų šeimų nariai bei visuomenė Klaipėdoje, Kėdainiuose, Akmenėje, Jelgavoje ir Dobelėje.
Daugiau apie Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos veiklą www.latlit.eu.
Nuoroda į oficialią ES svetainę: www.europa.eu
paskelbta 2019-04-15
TYRIMAS APIE KARJEROS PASLAUGŲ SPECIFIKĄ
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, vykdydama savo veiklą Erasmus+ projekte „Rinkitės savo kelią“ atliko tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti karjeros paslaugų specifiką projekto partnerių šalyse ir identifikuoti problemas. Siekiant nustatyti ugdymo karjerai praktinį įgyvendinimą Lietuvoje, buvo atlikta karjeros paslaugų tiekėjų (karjeros specialistų) ir karjeros paslaugų gavėjų (jaunuolių) anketinė apklausa. Ši apklausa buvo vykdoma 2018/2019 mokslo metų pirmoje pusėje.
Apie gautus tyrimo rezultatus skaitykite čia.
paskelbta 2019-03-22
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos
finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba .
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma,
kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę
Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos projektas „Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties plėtra pažeidžiamoms grupėms“, (ACCESSlife, LLI-365)
Pasirašyta finansavimo sutartis
Kovo 21 dieną Dobelės savivaldybėje projekto „Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties plėtra pažeidžiamoms grupėms“, (ACCESSlife, LLI-365), finansuojamo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos partneriai pasirašė finansavimo sutartį. Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos bei kitas paslaugas, kurios skatintų socialinę įtrauktį. Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba ( toliau - Tarnyba ) yra šio projekto partnerė.
Tarnyba, įgyvendindama projektą, vidiniame kiemelyje sukurs japoniško stilius sodą, kuriame bus galima vykdyti įvairias terapines veiklas, užsiėmimus su vaikais, tėvais, pagalbos specialistais, pedagogais, o taip pat edukacinius renginius. Projekto dėka pasikeis dabar esanti aplinka, kuri vis dar traukia asocialius asmenis. Projektas bus įgyvendinamas 2019 -2021 metais. Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €, Klaipėdos pedagoginei psichologinei tarnybai skirtos paramos vertė 50 915,76 Eur
Už projekto idėją dėkojame Klaipėdos universiteto profesoriui Petrui Grecevičiui, docentui Jonui Abromui ir kraštovaizdžio dizainerei Laurai Popkytei.
Informacija apie projekto veiklą buvo paskelbta portale "Atvira Klaipėda":
https://www.atviraklaipeda.lt/2019/03/22/gave-finansavima-kurs-japoniska-soda/
TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto metu siekiama sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis - sveikatos apsauga, užimtumo skatinimu.
Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos paslaugas bei kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Šį tikslą įgyvendina projekto partneriai: Dobelės apskrites savivaldybė (Latvija), ligoninė "Slimnica Gintermuiža" (Latvija), Kėdainių socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybė ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
Dobele apskrities savivaldybėje (Latvija) bus sukurta nauja socialinė paslauga "Atokvėpio akimirka" (angl, “Moment of Respite”), įrengti sensoriniai kambariai Kėdainių socialinės globos namuose ir Jelgavos ligoninėje "Slimnica Gintermuiza", "Sensacijos sodas" "Slimnica Gintermuiza", Japoniško stiliaus sodas terapinei ir edukacinei veiklai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Partnerių organizacijų darbuotojams organizuojami mokymai, susiję su naujos įrangos įvaldymu bei naujų paslaugų teikimu.
Akmenės rajono savivaldybė organizuoja 5 dienų stovykla Akmenėje “ Augame širdimi” (angl. “Growing with heart”), skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems/asistentams, o stovyklos veikla bus užbaigta koncertu. Pagrindinės šios stovyklos veiklos bus susijusios su terapija, naudojant muzikos instrumentus ir kitas meno priemones. Bus sukurtas trumpas filmas apie stovyklą, koncertą ir parodą, siekiant sustiprinti supratimą apie specialiųjų poreikių turinčius žmones, esančius šalia mūsų. Filmas bus rodomas dideliuose ekranuose urbanistinėje aplinkoje ir viešajame transporte.
Bus didinamas gyventojų informuotumas apie socialinių paslaugų prieinamumą Latvijoje ir Lietuvoje, naudojant informacijos sklaidos priemones: lankstinukus, informatyvius plakatus, filmus, partnerių internetines svetaines bei socialinius tinklus - Tviterio ir Feisbuko paskyras.
Tikimasi, kad projekto sukurta verte pasinaudos daugiau nei 4200 žmonių. Tai partnerių organizacijų klientai, jų šeimų nariai bei visuomenė Klaipėdoje, Kėdainiuose, Akmenėje, Jelgavoje ir Dobelėje.
Daugiau apie Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos veiklą www.latlit.eu.
Nuoroda į oficialią ES svetainę: www.europa.eu
paskelbta 2019 02 26
2019 m. vasario 15-16 dienomis Wotforde (JK) vyko antrasis partnerių susitikimas, vykdant Erasmus+ projektą „Rinkitės savo kelią“ (angl. ‚Follow Your Way“). Jame dalyvavo metodininkės Loreta Staškūnienė ir Kristina Gelažauskienė.
Susitikimo metu visi parneriai pristatė atliktus tyrimus savo šalyse. Jų tikslas vienas: išsiaiškinti karjeros paslaugų specifiką ir identifikuoti problemas. Be to vizito dalyviai lankėsi West Herts kolegijoje, kurioje buvo pristatytas Karjeros centras, jo veikla, vyko ekskursija po profesinio mokymo laboratorijas.
Antrąją vizito dieną Falconer mokyklos, skirtos specialiųjų poreikių turintiems mokiniams, karjeros specialistė pasidalino savo darbo patirtimi, pateikė šios mokyklos Ugdymo karjerai programą.
Susitikimo pabaigoje buvo aptartos tolimesnės projekto veiklos, numatyti kiti susitikimai. Artimiausias iš jų – šių metų birželio mėn. Klaipėdoje.
Nuorodos į filmuotą medžiagą apie vizitą ir projekto veiklą:
paskelbta 2018 11 30
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos
finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba .
Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma,
kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę
Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties priemonių plėtra pažeidžiamoms grupėms (ACCESSlife)
Projekto Nr. LLI-365
Klaipėdos pedagoginė pschologinė tarnyba (toliau – Tarnyba) pradeda vykdyti Interreg Latvija-Lietuva abipus sienos programos projektą “Socialinių paslaugų ir socialinės įtraukties priemonių plėtra pažeidžiamoms grupėms” (ACCESSlife). Projektas bus vykdomas kartu su partneriais: Dobele apskrities savivaldybe (LV), Slimnica Gintermuiza ligonine (LV), Kėdainiu socialinės globos namais, Akmenės rajono savivaldybės administracija. Projekto metu partneriai kurs naujas ir tobulins šiuo metu teikiamas įvairias paslaugas ir vykdomas veiklas.
Socialinės atskirties prevencija yra vienas iš prioritetų, nurodytų Latvijos ir Lietuvos vidutinės trukmės plėtros programose. Bendras iššūkis bendradarbiavimui – sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, pritaikyti infrastruktūrą, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis: sveikatos apsauga, psichologine pagalba, užimtumu, tuo būdu remti deinstitucionalizacijos procesą.
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos ir kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Keitimasis gerąja patirtimi, tarpusavio mokymai, stovykla specialių poreikius turintiems vaikams, Tarnybos vidiniame kiemelyje Japoniško stiliaus sodo sukūrimas, kurio paskirtis yra pritaikyti lauko erdves edukacinėms, terapinėms/rekreacinėms veikloms gamtinėje aplinkoje, - tai veiklos, kurias įgyvendinsime vykdydami projektą.
TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS
Projekto metu siekiama sukurti naujas socialines ir socialinės reabilitacijos paslaugas, skatinti socialinių paslaugų sinergiją sąveikoje su kitomis paslaugomis - sveikatos apsauga, užimtumo skatinimu.
Projektui skirta ERDF parama - 473.128,48 €
Projekto tikslas - plėtoti ir gerinti socialinę infrastruktūrą, tobulinti reabilitacijos paslaugas bei kitas paslaugas, kurios skatina socialinę įtrauktį.
Šį tikslą įgyvendina projekto partneriai: Dobelės apskrites savivaldybė (Latvija), ligoninė "Slimnica Gintermuiža" (Latvija), Kėdainių socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybė ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.
Dobele apskrities savivaldybėje (Latvija) bus sukurta nauja socialinė paslauga "Atokvėpio akimirka" (angl, “Moment of Respite”), įrengti sensoriniai kambariai Kėdainių socialinės globos namuose ir Jelgavos ligoninėje "Slimnica Gintermuiza", "Sensacijos sodas" "Slimnica Gintermuiza", Japoniško stiliaus sodas terapinei ir edukacinei veiklai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Partnerių organizacijų darbuotojams organizuojami mokymai, susiję su naujos įrangos įvaldymu bei naujų paslaugų teikimu.
Akmenės rajono savivaldybė organizuoja 5 dienų stovykla Akmenėje “ Augame širdimi” (angl. “Growing with heart”), skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jų artimiesiems/asistentams, o stovyklos veikla bus užbaigta koncertu. Pagrindinės šios stovyklos veiklos bus susijusios su terapija, naudojant muzikos instrumentus ir kitas meno priemones. Bus sukurtas trumpas filmas apie stovyklą, koncertą ir parodą, siekiant sustiprinti supratimą apie specialiųjų poreikių turinčius žmones, esančius šalia mūsų. Filmas bus rodomas dideliuose ekranuose urbanistinėje aplinkoje ir viešajame transporte.
Bus didinamas gyventojų informuotumas apie socialinių paslaugų prieinamumą Latvijoje ir Lietuvoje, naudojant informacijos sklaidos priemones: lankstinukus, informatyvius plakatus, filmus, partnerių internetines svetaines bei socialinius tinklus - Tviterio ir Feisbuko paskyras.
Tikimasi, kad projekto sukurta verte pasinaudos daugiau nei 4200 žmonių. Tai partnerių organizacijų klientai, jų šeimų nariai bei visuomenė Klaipėdoje, Kėdainiuose, Akmenėje, Jelgavoje ir Dobelėje.
Daugiau apie Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programos veiklą www.latlit.eu.
Nuoroda į oficialią ES svetainę: www.europa.eu
paskelbta 2018 06 12
STARTAS ERASMUS + PROJEKTO „ RINKITĖS SAVO KELIĄ“ VEIKLOJE
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba (toliau – Tarnyba) kartu su projekto partneriais iš Čekijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos pradėjo savo veiklą Erasmus+ Gerosios praktikos mainus remiančios strateginės partnerystės jaunimo srityje programos finansuojamame projekte „Rinkitės savo kelią“ (angl. ‚Follow Your Way“). Šio projekto tikslas – dalintis patirtimi ugdymo karjerai srityje. Projekto metu bus analizuojama situacija partnerių šalyse, dalinamasi šalių patirtimi, rengiami mokymai karjeros specialistams. Projektas vyks 2018–2020 m.
2018 m. birželio 2–4 dienomis Prahoje vyko pirmasis partnerių susitikimas. Jame dalyvavo tarnybos metodininkės Loreta Staškūnienė ir Kristina Gelažauskienė. Susitikimo metu parneriai pristatė savo atstovaujamas organizacijas, aptarė projekto programą, numatė tolimesnių veiklų ir susitikimų tvarkaraštį.